دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشستی خبری به سوالات خبرنگاران در مورد سهمیه بندی بنزین، انتخابات و ائتلاف اصولگرایان، رابطه اصولگرایان با احمدی نژاد پاسخ گفت.

باهنر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین در این نشست خبری که به میزبانی خبرآنلاین برگزار شد، با بیان اینکه برخی به این قیمت سوخت اعتیاد پیدا کرده‌ بودند، گفت: این اعتیاد را یک شبه نمی‌شود ترک داد و باید با یک زمانبندی این کار انجام شود. در ادمه بخش هایی از سخنان وی را بخوانید.

  • آمریکا ام‌الخبائث است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری اظهار کرد: امیدواریم کسانی که کمر همت بسته‌اند تا از منافع اقتصادی منطقه استفاده کنند و از هیچ کار غیر انسانی هم ابایی ندارند، سر جای خود بنشینند، ‌ همچنین امیدوارم امت اسلامی هر چه بیشتر با هم متحد شوند.

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: مادر و ام‌الخبائث همه شرارت‌ها، هیات حاکمه آمریکا هستند که برای رسیدن به منافع‌شان همه مسائل حقوق بشری و اخلاقی و انسانی را زیر پا می‌گذارند.

وی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: یک زمانی می‌گویند مذاکره می‌کنیم، بعد فشارها را افزایش می‌دهند و از طرفی وقتی شلوغی و آشوبی پیش می‌آید، جشن می‌گیرند می‌گویند که با مردم ایران هستیم، البته آن هم مردمی که خودشان انتخاب می کنند.

  • افزایش قیمت بنزین کار درستی بود؟

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افزایش قیمت بنزین کار درستی بود؟ گفت: بر اساس دلایل و استدلال‌های زیاد دولت و قوای کشور ناچار بودند که آن را انجام دهند، اما باید یک سبد سیاستی برای آن پیش‌بینی می‌شد و بر اساس آن پیش می‌رفت.

باهنر گفت: در دوره هدفمندی یارانه‌ها دولت و مجلس صد اقدام را طراحی و مشخص کردیم که بر اساس زمان‌بندی آن را اعمال کردیم.

وی با بیان اینکه در برخی از مواقع ممکن است که توقعی نسبت به مسئولان باشد که امکان‌پذیر نیست، ادامه داد: برخی ممکن است بگویند که چرا یک هفته جلوتر اعلام نشد، اما غیر ممکن است مساله‌ محرمانه را اعلام کنند، فکر کنید اگر از هفته قبل اعلام می‌شد تبعات بدی از جمله صف های بنزین و مسائل دیگر پیش می‌آمد.

نماینده پیشین مردم تهران در مجلس با اشاره به بسته معیشتی که دولت در نظر گرفته، ‌ تاکید کرد: نمایندگان مجلس با وضعیتی که پیش آمده باید به صورت جدی پیگیر وعده‌های جبرانی دولت باشند.

وی با بیان اینکه برخی به این قیمت سوخت اعتیاد پیدا کرده‌اند، گفت: این اعتیاد را یک شبه نمی‌شود ترک داد، باید با یک زمانبندی این کار انجام شود؛ چرا که هم ۲۰ میلیون سوخت قاچاق می‌شود و هم شیب مصرف بنزین کاهش پیدا می‌کند.

باهنر با اشاره به اصلاح قیمت بنزین گفت: حال که قیمت آن افزایش پیدا کرده است دیگر نباید با آلودگی هوا یا مشکلات و تصادفات جاده‌ای روبه‌رو شویم؛ بنابراین مجلس به صورت جدی ورد پیدا کند و همچنین مسئولان قضایی دقت کنند که این افزایش در سایر کالاها اثر نگذارد.

  • در تهران دو لیست از اصول گرایان در نمی‌آید

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در رابطه ائتلاف شورای هماهنگی نیروهای انقلاب با جبهه پایداری و رسیدن به لیستی واحد در انتخابات، گفت: رویکرد و نظر جبهه پایداری را باید از خودشان بپرسید، اما در تهران دو لیست از اصول گرایان در نمی‌آید.

این فعال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه معمولا در تهران دو لیست اصلی یکی مربوط به اصلاح‌طلبان و دیگری مربوط به اصولگرایان با هم به رقابت می‌پردازند و اگر لیست دیگری هم به اسم باشد، لیست‌های حاشیه‌ای هستند، تاکید کرد: نظر ائتلاف این است که همه کسانی که به جریان اصولگرایی اعتقاد دارند بیایند و یکی شویم که معمولا ۷۰ تا ۸۰ درصد ائتلاف شکل می‌گیرد.

  • رابطه جریان اصولگرایی با احمدی نژاد

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ائتلاف جریان اصولگرایی با محمود احمدی نژاد یا حضور مستقل او گفت: با اینکه آقای احمدی‌نژاد انکار می‌کند، اما منتسب به اصول‌گراها هستند و ما هنوز هم باید پاسخگوی کارهای دولت نهم و دهم باشیم. دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری اضافه کرد: اما جامعه هنوز فرقی بین اصولگرا از احمدی نژاد تا پایداری حس نمی‌کند؛ اگر آقای احمدی‌نژاد فعال باشد جریان سوم نیست، بلکه از همین جریان اصول‌گراست.

وی در ادامه با بیان اینکه برخی نذر کرده‌اند که فقط به مجلس بیایند، اما اینکه فراکسیون قدرتمندی تشکیل شود و منتسب به احمدی‌نژاد باشد امکان پذیر نیست.

باهنر همچنین در مورد ائتلاف پایداری با احمدی نژاد گفت: پایداری‌ها وضعیتی ندارند که مسئولیت کار مشترک با احمدی نژاد را بپذیرند.

  • محبوبیت قاسم سلیمانی

باهنر در ادامه با اشاره به محبوبیت قاسم سلیمانی و تاکید بر اینکه او جزو سیاسیون محسوب نمی شود، اظهار کرد: مردم قدر حاج قاسم را می‌دانند و نمک نشناس هم نیستند، اما اگر از آنها بپرسید که نظرشان راجع به ریاست جمهوری حاج قاسم چیست، ممکن است نظر دیگری بدهند که متفاوت از الان باشد.

باهنر با بیان اینکه در نظرسنجی ها اصلاح طلبان در حال حاضر دست بالایی ندارند، گفت: با اینکه مجلس به طور کامل در دست اصلاح طلبان نبود، اما مردم می‌پرسند که ۳۰ نفر نماینده تهران چه کردند؟ خود کسانی که لیست را بسته اند هم شرمنده هستند.

وی تصریح کرد: به اصول گرایان گفته ام فکر نکنید که پشت‌تان گرم است، هر کسی فکر کند پشتش گرم است شکست می‌خورد و در این انتخابات هر کسی بتواند با ادبیات مناسب سیاسی و درست کار کند، امکان پیروزی خواهد داشت.

  • ارزیابی مشارکت مردم در انتخابات

دبیر جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه وضعیت فعلی کشور مشارکت مردم در انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: الان که من بیرون از گود هستم شاید بگویم که می‌توانستیم این کار را بهتر انجام دهیم اما با وجود انتقادها اگر دولت با نظارت مجلس به تعهداتش عمل کند، شرایط متفاوت می‌شود.

وی افزود: دولت مصمم به اجرای تعهداتش است و اینکه این موج، موجی نیست که در انتخابات اثر بگذارد و اگر اقدامات دولت انجام شود شرایط متفاوت خواهد شد.

  • شفاف سازی هزینه های انتخابات اصولگرایان

باهنر در مورد شفاف سازی هزینه های انتخابات اصولگرایان گفت: ما در انتخابات مسائل غیر شفاف زیاد داریم و تا قانونمند نشود شاید به صورت کامل شفافیت عملیاتی نشود. برخی می‌گویند ما خبر نداریم که چرا اینقدر خرج کرده‌ایم و حتی می گویند این خرج ها کاری نفوذی های رقبا برای تخریب ما بوده است!

کد خبر 463897

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha