دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه سران فتنه ۶۰ نفر نیستند و من سران فتنه را دو نفر بیشتر نمی‌دانم، گفت: سران فتنه کلید واژه تقلب را از لحظه پیروزی رئیس جمهوری منتخب انتخاب و روی آن کار کردند.

محمدرضا باهنر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، محمدرضا باهنر دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین در نشست ماهیانه تشکل متبوع خود با اشاره به در پیش بودن سالروز حماسه ۹ دی اظهار داشت: بیش از ده سال از این داستان‌ها می گذرد و در بین ساده‌اندیشان اینگونه مطرح می‌شود که یک داستانی بوده و گذشته و تمام شده است اما باید روی نه دی کار کرد و مانور داده شود.

وی با اشاره به سال انتخابات سال ۸۸ اظهار داشت: اطرافیان یکی از نامزدها به او گفتند که برنده انتخابات شده است و او هم دچار جهل شد و پیش از اعلام رسمی از طریق رسانه‌های انتخاباتی خود را برنده اعلام کرد.

وی با بیان اینکه سران فتنه ۶۰ نفر نیستند و من سران فتنه را دو نفر بیشتر نمی‌دانم، گفت: سران فتنه کلید واژه تقلب را از لحظه پیروزی رئیس جمهوری منتخب انتخاب و روی آن کار کردند.

باهنر ضمن اشاره به دیدار خود با میرحسین موسوی بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفت: موسوی گلایه می‌کرد که رئیس و اعضای ستاد را گرفته‌اند! با توجه به سابقه‌ای که از مهندس موسوی و خدماتشان خوبشان در دوران دفاع مقدس می‌شناختم، به ایشان گفتم شما از بعد از سال ۶۷ به بعد به مدت ۲۰ سال از عالم سیاست دور بوده‌اید و اکنون ۱۳ میلیون رای آورده‌است و اگر مدبرانه کار کنید می‌توانید دور بعد رئیس جمهور بشوید و حتی اپوزسیون دولت و مجلس بشوید من هم کمک می‌کنم که صدا و سیما کرسی برای شما در نظر بگیرد و حرفتان را بزنید. به او گفتم همه اینها به شرطی است که اپوزسیون دولت و مجلس باشید اگر اپوزسیون نظام بشوید و اسلامیت و جمهوریت نظام را زیر سوال ببرید ممکن نیست؛ اگر اپوزسیون نظام بشوید نظام‌ کوتاه نمی‌آید و در بهترین حالت به سرنوشت نهضت آزادی دچار می شوید.

وی با بیان اینکه به موسوی گفتیم اگر انتخابات دوباره برگزار شود و شما رای نیاوردید چه؟ گفت دوباره باید برگزار شود، اظهار داشت: هرچه راه پیش پای موسوی گذاشتیم قبول نکرد و حتی پیشنهاد دادیم که ۱۰ درصد آرا را بررسی کنیم، اما او گفت باید انتخابات دوباره برگزار شود و من هم برنده آن باشم؛ او گفت من شورای نگهبان و داوری انتخابات را قبول ندارم که به او گفتم این موضوع را باید پیش از انتخابات اعلام می کردید؛ بیانیه های ایشان وجود دارد و تنها و تنها بر روی ابطال انتخابات تاکید دارد.

وی با اشاره به حضور طرفداران جنبش سبز در آشوب‌های پس از انتخابات۸۸  گفت: شعار آنها «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» یعنی شعاری در تقابل با آرمان‌های امام و انقلاب بود.

باهنر افزود: روز ۱۳ آبان می گفتند که فقط نگوییم مرگ بر آمریکا بلکه روسیه و چین و سایر مستکبرین، می‌خواستند تمرکز زدایی کنند از شعار مرگ بر آمریکا، در حالی که ۱۳ آبان نذر آمریکا و روز قدس روز مرگ بر اسرائیل است.

باهنر با اشاره به اهمیت شعار مرگ بر اسرائیل تاکید کرد: اگر مرگ بر اسرائیل کمرنگ شوند آرمان‌های انقلاب و خون شهدا کمرنگ می‌شود.

وی با بیان این که حصر خانگی زمانی مطرح شد که سران فتنه اعلام کردند که می خواهند روز ۲۶ بهمن ماه به جای روز ۲۲ بهمن به خیابان‌ها بیایند تصریح کرد: سال ۹۶ بحث کمرنگ شدن حصر مطرح بود اما بعد از اینکه گفته شد می‌توانند با گاهی با خبرنگاران دیدار کنند و به مسافرت های مذهبی بروند به یکباره کروبی با بیانیه‌ای، همه اندیشه‌های امام را زیر سوال برد.

وی افزود: عده‌ای کاسب حصر هستند و اجازه نمی‌دهند که فضا به خوبی پیش برود. هر وقت حصر می‌خواهد کمرنگ شوند عده‌ای پوست خربزه زیر پای موسوی و کروبی می اندازند و آنها بر اثر نمی‌دانم اثر لجاجت، جهالت رفتاری می‌کنند که مانع رفع حصر می‌شوند.

وی ضمن اشاره به انتخابات و شورای ائتلاف اصولگرایان گفت: شکل گیری این شورای به زمان تولیت آقای رئیسی باز می‌گردد که در این جلساتی با نیروهای موثر برگزار می‌شد گفتند که باید این ۱۶ میلیون رای ریاست جمهوری حفظ شوند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه ایشان به ریاست قوه قضاییه شدند پیشنهاد ما این بود که از مسائل سیاسی و حزبی کنار بکشند و قرار شد آقای حداد جای او ادامه دهند. از چهره‌ای سیاسی و سرمایه‌های اجتماعی از جمله مدافعان حرم و فعالان اجتماعی در جلسات شورا دعوت شد و مرا هم دعوت می‌کردند.

  • فضا برای جریان اصول‌گرایی فراهم است

وی افزود: ضمن اینکه در این دوره فضا برای جریان اصول‌گرایی فراهم است اما احتمال اینکه خدای ناکرده یک اشتباه تاکتیکی و استراتژیک داشته باشند و باعث شود به خودمان ببازیم زیاد است. وی با اشاره به حوزه های انتخابیه گفت: مردم حماسه آفریدند و ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند که در برخی از حوزه ها به ازای هر کرسی ۳۰ نفر و در تهران ۷۰ نفر ثبت نام کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره فضا برای جریان اصول‌گرایی فراهم است اما هیچ اطمینان خاطر این باید جریان انقلابی را از برنامه‌ریزی‌های مدبران غافل کند. فضا برای جریان اصولگرایی مهیا است اما اگر خدای نکرده یک اشتباه تاکتیکی یا راهبردی داشته باشند احتمال اینکه خودمان به خودمان ببازیم زیاد می‌شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به حوزه های انتخابیه گفت: مردم حماسه آفریدند و ۱۶ هزار نفر ثبت نام کردند که در برخی از حوزه ها به ازای هر کرسی ۳۰ نفر و در تهران بیش از ۷۰ نفر برای هرکرسی ثبت نام کرده است. باهنر با بیان اینکه دلم به این روشن است که در نهایت جریان انقلابی به یک لیست واحد برسند اظهار داشت: در استان‌ها و شهرهای بزرگ کار روی غلتک افتاده در شهرهایی چون اصفهان و مشهد و شیراز مسیر خوبی در راستای وحدت دنبال می شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: ممکن است نسبت به برخی رفتارهای شورای ائتلاف انتقادی باشد ولی هیچگاه قرار نیست که کسی مقابل شورای ائتلاف قرار گیرد و باید کمک و حمایت کنیم که به یک لیست جامع و کامل برسد. وی به برخی اظهارنظرها در خصوص لزوم استعفای رئیس جمهور واکنش نشان داده و تصریح کرد: این حرکت‌ها از جنس فرار به جلو است چه بخواهند و چه نخواهند مجموعه عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم برعهده اصلاح‌طلبان است چون در سال ۹۲ و ۹۶ آقای روحانی با حمایت اصلاح طلبان رای آورد.

باهنر با بیان اینکه مجموعه افکار عمومی در خصوص عملکرد دولت به یک تحلیل رسیده و اصلاح‌طلبان می‌خواهند خود را از این عملکرد به نوعی مبرا کنند بیان داشت: از سوی دیگر نیز همواره مشی مقام معظم رهبری این بود که از دولت های مستقر حمایت کند. این که عدم کفایت سیاسی را مطرح کنیم و دولت را از اکثریت بیندازیم باید بدانیم که کی این دولت به تنمان مالیده شده و دولت کنونی تا ۱۴۰۰ هست و باید هم باشد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه مجلس آینده کار بسیار زیادی دارد گفت: اول اینکه باید دولت را هل دهد و خواهش و تمنا کند که دولت به وظایف خود عمل کند چون تا روز آخر که دولت، دولت است باید به وظایف خود عمل کند و نباید خستگی و دلمردگی در دولت ایجاد شود و باید تا آخرین روز قانونی خود فعال باشد و ترک کار مجرمانه است.

کد خبر 474011

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها