شهردار تهران با یادآوری تغییر ساعت خدمت‌رسانی خطوط مترو در پی بارش برف و برودت هوا گفت: خطوط بی‌.آر.تی نیز به‌صورت ۲۴ ساعته و تا هنگام صبح به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.

حناچي در جمع خبرنگاران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی عصر شنبه در حاشیه بازدید از مرکز کنترل ترافیک تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد بارش برف صبح امروز در تهران و میزان آمادگی شهرداری تهران، گفت: از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۰ حدود ۱۹ سانتی‌متر برف در منطقه یک تهران بارید که این بارش غریب نبود اما وقتی ترافیک شکل می‌گیرد، کار زیادی نمی‌توان کرد.

وی با بیان این‌که مردم امروز اذیت شدند، گفت: البته تنها علت موضوع برف نبوده است.

شهردار تهران در مورد آمادگی شهرداری در پی هشدارهای سازمان هواشناسی، گفت: مناطق می‌گویند که حتی شب گذشته در برخی معابر شن پاشیده‌اند اما سرعت بارش به‌گونه‌ای بود که عملا شن‌پاشی شب گذشته بی‌اثر بود و برف روی شن‌ها نشسته بود و باید بگویم علی‌رغم آمادگی‌ که وجود داشت، این اتفاق رخ داد.

شهردار تهران با بیان این‌که بهتر بود مدارس در نوبت صبح در مناطق شمالی تهران همچون نوبت عصر تعطیل می‌شد، گفت: معمولا با تعطیلی مدارس حدود ۳۰ درصد از حجم ترافیک کاهش پیدا می‌کند و اگر امروز مدارس در نوبت صبح نیز تعطیل می‌شد می‌توانستیم از شدت ترافیک بکاهیم.

حناچی با بیان این‌که ما امکانات کاملی در مقابله با برف داریم اما برخی از حوادث از کنترل ما خارج هستند، گفت: علی‌رغم آمادگی‌ که وجود داشت، موجبات زحمت برای مردم شد.

وی در مورد نبود مخازن شن در برخی مناطق نیز گفت: برخی مخازن منطقه‌ای در همان ساعات اولیه صبح تمام شده بود و امکان شارژ مجدد آن به دلیل بسته شدن راه وجود نداشت و برف هم بسیار گسترده بود و موضوعات دیگر نیز موجب بروز زحمت برای مردم شد.

حناچی با بیان این‌که صبح امروز یک دستگاه اتوبوس در اتوبان چمران در محدوده آتی‌ساز با گاردریل برخورد کرد و مسیر را بست و پشت آن ۲۰ اتوبوس دیگر صف کشیدند، گفت: بعد از این‌که راه باز شد اتوبوس‌ها در ترافیک بعدی گرفتار شدند.

شهردار تهران با بیان این‌که دو هزار نفر نیروی انسانی در حال خدمت‌رسانی به مردم در پی بارش برف امروز بودند، در مورد هشدار هواشناسی مبنی‌بر یخ‌زدگی گفت: در حال حاضر خیابان‌های اصلی باز است و مقرر شده شب تا صبح ماشین‌آلات شهرداری معابر را بازگشایی کنند.

حناچی در مورد ترافیک برخی معابر شمالی در صبح امروز گفت: برخی شریان‌های اصلی مثل خیابان شهید باهنر بسته شده بود و حتی پس‌زدگی به خیابان‌های شریعتی و ولیعصر داشتیم و عملا این ترافیک سبب شده بود که خیابان‌های شریعتی و ولیعصر بسته شود و از سوی دیگر فقط طبقه زیرین پل صدر فعال بود و در مقاطعی بزرگراه‌های چمران، حکیم و غیره نیز دچار برف‌زدگی شدند.

وی با بیان این‌که ساعتی قبل به تمامی شهرداران هشدار دادیم که بنا به اعلام هواشناسی، روز دوشنبه بارشی مشابه امروز خواهیم داشت و آماده باشند، گفت: به نظر می‌رسد همه اعم از مردم و غیره باید همکاری کنند و دقت داشته باشید که در مواقع این‌چنینی تنها راه اضطراری، خطوط ویژه است و اگر مسدود شود ممکن است خدمات‌رسانی را دچار مشکل کند.

شهردار تهران با بیان این‌که در راستای خدمات‌رسانی بهتر به مردم خط ۵ (خط مترو تهران – کرج) و ادامه خط یک (فرودگاه امام خمینی(ره)) به صورت ۲۴ ساعته تا صبح فعال هستند، گفت: مابقی خطوط مترو نیز تا ساعت ۲۴ خدمت‌رسانی می‌کنند و این در حالی است که خطوط بی‌.آر. تی نیز به‌صورت ۲۴ ساعته و تا هنگام صبح به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.

کد خبر 463575
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha