تصاویر مخابره شده از شیلی و اعتراضات این کشور نشان می‌دهد معترضان با همراهی هم و با استفاده از لیزرهای جیبی، یک پهپاد پلیس را مجبور به فرود کردند.

شيلي ليزر

به گزارش همشهری‌آنلاین از ایسنا به نقل از دیلی‌میل، تصاویر منتشر شده از شیلی و اعتراضات مردم در پایتخت آن نشان می‌دهد حدود ۴۰ تا ۵۰ تن با استفاده از لیرزهای جیبی خود یک پهپاد پلیس ضد شورش را که بر فراز آنها در حرکت بود، هدف قرار داده‌اند.

راهپیمایی‌ها در شیلی که از اکتبر آغاز شده، در نتیجه افزایش هزینه‌های مربوط به حمل و نقل است که در نهایت، این اعتراضات به راهپیمایی‌های گسترده‌تر علیه سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی منجر شده است.

بر اساس آنچه از تصاویر مشهود است بعد از حدود ۲۰ ثانیه که این پهپاد در معرض اشعه‌های سبز لیزرهای معترضان قرار می‌گیرد، دچار نقص فنی شده و به آرامی به سوی زمین حرکت می‌کند و گرچه مدتی بعد ظاهرا کنترل خود را دوباره به دست می‌آورد اما سرانجام  سقوط می‌کند.  

این‌که آیا لیزرهای جیبی توانایی ایجاد نقص فنی در پهپادها را دارند قطعی نیست. اما یکی از متخصصان این حوزه اعلام می‌کند نقش لیزرها می‌تواند این باشد که جلوی دید دوربین‌های ناوبری آن را بگیرد و به این ترتیب کنترل‌کننده پهپاد از روی زمین نتواند آن را مهار کند و در عملکرد آن اختلال ایجاد شود.

کد خبر 463490

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =