عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، میزان شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در ایران را حدود ۶ تا ۷ درصد عنوان کرد.

التهاب گوش

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی کوهی، در حاشیه برگزاری دومین کنگره «اتولوژی، نورواوتولوژی و قاعده جمجمه» در هتل فردوسی تهران، افزود: در سال‌های اخیر رشته گوش و قاعده جمجمه در کشور به لحاظ علم پایه و تکنیک‌های جراحی، گسترش زیادی پیدا کرده است.

دبیر علمی کنگره با اشاره به شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در کشور، گفت: خوشبختانه به لحاظ ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به بیماران، در شرایط خوبی هستیم.  

شیوع عفونت‌های گوش در کودکان | سرماخوردگی با گوش درد همراه است

کوهی تاکید کرد: جایگاه رشته گوش در ایران قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا است.

وی در ارتباط با میزان شیوع بیماری‌های التهابی گوش در کشور، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان شیوع بیماری‌های التهابی و عفونی گوش در جوامع غربی ۳ درصد است که این میزان در کشور ما حداقل دو برابر و حدود ۶ تا ۷ درصد است.

کوهی با اشاره به وجود نیروی فوق تخصص رشته گوش در ایران، افزود: در حال حاضر تمامی راهکارهای تشخیصی و درمانی بیماری‌های گوش در کشور انجام می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، در ارتباط با راهکارهای درمان بیماری‌های گوش، گفت: درمان این بیماری‌ها، ترکیبی از درمان‌های دارویی و جراحی است. به طوری که در فاز اول چنانچه بیمار دچار عفونت‌های مکرر شود، از درمان‌های دارویی استفاده می‌شود و عوارضی همچون پارگی پرده گوش، از جراحی استفاده می‌کنیم.  

وی در خصوص علل بروز بیماری‌های گوش در کشور، به مسائل بهداشتی، آب و هوا و ژنتیک، اشاره کرد و افزود: در سه چهار دهه قبل ارائه خدمات بهداشتی برای کودکان چندان مناسب و مثل شرایط امروز کشور نبود و در نتیجه بزرگسالانی که با بیماری‌های التهابی گوش مواجه هستند، همان کودکان آن سال‌ها هستند. همچنین، سکونت در مناطق آب و هوای مرطوب و...، و مسائل ژنتیکی، در ابتلا به این بیماری‌ها نقش دارند.

کوهی در ارتباط وضعیت سنی شیوع بیماری‌های گوش، گفت: بیماری‌های التهابی و عفونی گوش، در هر طیف سنی به شکلی خودش را نشان می‌دهد.

کد خبر 463463

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

دیدگاه خوانندگان