عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به شیوع بالای عفونت‌های گوش در کودکان، گفت: این عفونت‌ها در کودکان زیر ۵ سال بیشتر شایع است.

سرماخوردگي كودك

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،  مهتاب ربانی، روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری دومین کنگره اتولوژی، نورواتولوژی و قاعده جمجمه در هتل فردوسی تهران، اظهار داشت: بیشترین جمعیتی که به دنبال عفونت‌های گوش به متخصصان گوش و حلق و بینی، مراجعه می‌کنند، کودکان هستند.

دبیر اجرایی کنگره با اشاره به شیوع عفونت‌های گوش در کودکان، افزود: شیوع این عفونت‌ها در کودکان زیر ۵ سال بیشتر مشاهده می‌شود. البته شیوع عفونت‌های گوش در کودکان به ساختار گوش کودکان ربط دارد.

این متخصص گوش و حلق و بینی، ادامه داد: یکی از علل بروز عفونت‌های گوش در کودکان، سرماخوردگی است. به طوری که بعد از این که کودک دچار سرماخوردگی می‌شود، همزمان و یا با تاخیر، دچار گوش درد می‌شود. به طوری که پشت پرده گوش دچار التهاب شده و گاهی منجر به پارگی پرده گوش و خروج چرک می‌شود که همین مسئله موجبات نگران والدین را فراهم می‌آورد.

مفاهیم: عفونت گوش میانی (اوتیت مدیا) چیست؟

ربانی افزود: مشکلات این قبیل کودکان با مراجعه زودهنگام به پزشک متخصص و پیگیری درمان، رفع می‌شود. اما، نکته مهم در این بین، پیگیری روند درمان عفونت‌های گوش کودکان است که والدین باید دقت کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: درمان نشدن عفونت‌های گوش، می‌تواند کودک را در همان سنین دچار کم شنوایی کند که همین عارضه باعث می‌شود کیفیت تحصیلی و زندگی کودک دچار افت شود.

وی ادامه داد: عدم درمان عفونت‌های گوش در کودکی، باعث خواهد شد در بزرگسالی تبدیل به عفونت‌های پیچیده و خطرناک شود که گاهی وقت‌ها فقط با جراحی درمان می‌شود.

کد خبر 463109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

دیدگاه خوانندگان