رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان خبر داد و گفت: در قرارداد جدید سقف تعهدات درمانی ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بازنشستگان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، علی‌اصغر بیات رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در خصوص بیمه تکمیلی جدید بازنشستگان این سازمان، گفت: قرارداد جدید بیمه تکمیلی، با برگزاری مناقصه، در جلسه کانون عالی بازنشستگان با حضور بازرسین و اعضای اصلی هیات‌مدیره کانون و پس از مذاکرات لازم و در نظر گرفتن افزایش سطح خدمات بیمه تکمیلی، با شرکت بیمه‌ای آتیه‌سازان حافظ منعقد شد.

وی با اشاره به این‌که قرارداد جدید از ۳۰ آبان به مدت یک سال اعتبار دارد، افزود: تا اول آذر سال آینده بازنشستگان می‌توانند برای استفاده از خدمات درمانی به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند و از بسته جدید تکمیل درمان بهره‌مند شوند.

این مسئول با تاکید بر این‌که حق بیمه تکمیل درمان بازنشستگان تامین اجتماعی از ۳۸ هزار و ۲۰۰ تومان در سال گذشته به ۴۴ هزار تومان افزایش یافته است، بیان کرد: به طور متوسط تعهدات درمانی در بیمه تکمیلی جدید ۱۵ درصد افزایش یافته است.

بیات گفت: به منظور رفاه بیشتر بازنشستگان سعی کردیم حق بیمه آنها افزایش زیادی نداشته باشد، اما تعهدات افزایش یافته است. این افزایش شامل بیماران خاص مثل تالاسمی، هموفیلی و ‌ام‌اس و صعب‌العلاج، جراحی قلب، پیوند کبد و کلیه، شیمی‌درمانی و غیره است.

وی افزود: در قرارداد جدید سقف جراحی‌های تخصصی به ۲۰ میلیون تومان، پاراکلینیک ۱ شامل اسکن، سی‌تی‌اسکن و ام‌آرای به ۸۰۰ هزار تومان و همچنین پاراکلینیک ۲ شامل نوار عضله، عصب و مغز به ۶۰۰ هزار تومان و جراحی سرپایی نیز به ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. 

به گفته بیات، بیش از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که از بیمه تکمیلی درمان استفاده می‌کنند.

وی همچنین اظهار کرد: بازنشستگان، مستمری‌بگیران، ازکارافتادگان و بازماندگان به همراه همسر و سایر افراد تحت تکفل خود واجد شرایط استفاده از قرارداد جدید بیمه تکمیلی درمان هستند. افرادی هم که در گذشته بیمه نبوده‌اند و می‌خواهند تحت پوشش قرار بگیرند، ۳ ماه فرصت دارند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی شهر محل زندگی خود فرم درخواست را تکمیل کنند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی گفت: بازنشستگانی هم که در گذشته بیمه بوده‌اند و الان دیگر نمی‌خواهند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند، حداکثر ۳ ماه یعنی تا ۳۰ بهمن فرصت دارند که انصراف خود را اعلام کنند.

وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی به ازای هر نفر ۳ هزار تومان در حق بیمه، بیمه تکمیلی و عمر مشارکت می‌کند. همچنین شرکت بیمه‌گر در قرارداد جدید موظف شده است به منظور ارائه خدمات بهتر به بیمه‌شدگان و جلب رضایت بازنشستگان و کاهش مراجعات آنها با مراکز دولتی و خصوصی در بخش‌های بیمارستانی و پاراکلینیکی در سراسر کشور قرارداد منعقد کند.

بیات در مورد دلیل انتخاب شرکت آتیه‌سازان حافظ گفت: کانون عالی بازنشستگان با توجه به اهمیت موضوع درمان و بیمه بازنشستگان و همچنین کیفیت ارائه خدمات، نحوه سرویس‌دهی، مدیریت و نرخ حق بیمه - از میان شرکت‌های مختلف - با این شرکت بیمه قرارداد منعقد کرده است.

کد خبر 463460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =