هزینه‌های زندگی و درمان مهم‌ترین دغدغه‌های دوران سالمندی هستند. اما بازنشستگان کشورمان که یا جزو این قشر هستند یا سالمندی را پیش رو دارند، همواره از نبود تناسب بین حقوق بازنشستگی و هزینه‌های خود شاکی هستند. در این میان، راهکارهایی وجود دارد که می‌توان حقوق بازنشستگی را افزایش داد.

بازنشستگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر سید محمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی و مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی با بیان این‌که ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: این سازمان از افراد تحت پوشش خود در قالب مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی حمایت می‌کند، به طوری که ۷۰ درصد از تعهدات سازمان مربوط به مستمری بازنشستگان است.

وی به نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون سازمان، حاصل یک‌سی‌ام متوسط حقوق و مزایای فرد در ۲ سال آخر که حق بیمه پرداخت شده است ضرب در میزان سنوات، حقوق بازنشستگی او را تعیین می‌کند. از این رو، این مبلغ پرداختی از حداقل حقوق کمتر نیست.

این مسئول در خصوص تناسب معیشت و تورم نیز توضیح داد: سازمان به استناد ماده ۹۶ خود مجموع مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگی را حداقل سالی یک بار افزایش می‌دهد تا معیشت مستمری‌بگیران نسبت به نرخ تورم تامین شود.

جنانی در پاسخ به انتقادی درباره پایین بودن مستمری بازنشستگان و بالا بودن مخارج آنها گفت: اگر افراد در زمان بازنشستگی آورده بیشتری داشته باشند، دریافتی بالایی خواهند داشت. یعنی افراد باید توجه داشته باشند که لیست بیمه ۲ سال آخر خود را بر اساس انتظارات زمان بازنشستگی تنظیم کنند. همچنین توجه داشته باشند حقوقی که دریافت می‌کنند، با لیست ارسالی به سازمان مغایرت نداشته باشد.

وی ادامه داد: انعقاد قراردادهای بیمه تکمیلی توسط کانون‌های عالی که همان نماینده‌های بازنشستگان هستند، صورت می‌گیرد و اساسا سازمان در این خصوص دخالتی ندارد.

مدیرکل امور فنی و مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به سقف پرداختی بیمه تکمیلی بیان کرد: سازمان از سال ۶۹ بر اساس قانون الزام، موظف به ارائه خدمات در قالب درمان مستقیم و غیرمستقیم است. اما با توجه به این‌که ارتقای معیشت و تامین وضعیت درمانی مناسب یکی از منویات سازمان است، کانون عالی بازنشستگان به عنوان نماینده این قشر مبادرت به اجرای بیمه‌های تکمیلی کرد.

وی افزود: از این رو سیاست‌گذاری در زمینه قراردادهای بیمه تکمیلی توسط کانون‌های عالی صورت می‌گیرد و اساسا سازمان در این خصوص دخالتی ندارد.

جنانی همچنین گفت: بر اساس بند «ب» ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان تامین اجتماعی موظف است به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بپردازد که تاکنون، با توجه به ظرفیت قانونی، اقدامات لازم را در این زمینه انجام داده است. اما اگر سازمان بخواهد خارج از قوانین موجود اقدام به حمایت‌های بیشتر و ارائه خدمات جدیدتر کند، باید اعتبار مورد نیاز آن در بودجه سنواتی گنجانده شود.

کد خبر 462442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =