رئیس جمهوری مستعفی بولیوی اعلام ریاست جمهوری موقت توسط رهبران مخالفان در سنای این کشور را محکوم کرد.

مورالس

به گزارش همشهری‌آنلاین،ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه خبر داد که اوو مورالس اعلام ریاست جمهوری موقت توسط «جنین آنیه‌س»، نائب‌رئیس دوم سنای بولیوی را  "خودسرانه" خواند و آن را محکوم کرد.

مورالس که پس از استعفا از مقام ریاست‌جمهوری، از مکزیک درخواست پناهندگی کرده و به این کشور رفت، این اقدام آنیه‌س را "ضربه‌ای فریبکارانه و فاجعه‌آمیز" دانست.

به دنبال تشدید بحران سیاسی در بولیوی، سازمان کشورهای قاره آمریکا از دولت لاپاز خواست تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ مهر ماه (۲۰ اکتبر) را ملغی اعلام کند و به برگزاری انتخابات دوباره  تن دهد.

مورالس مجبور به استعفا شد و در نطقی تلویزیونی اظهار داشت: استعفای خود را تقدیم می‌کنیم تا برادران و خواهران کارمند دولت هدف حملات و تهدیدات قرار نگیرند.

قانونگذاران بولیویایی پیشتر اعلام کرده بودند که با توجه به عدم حضور نمایندگان حزب حرکت برای سوسیالیسم، سنای این کشور حدنصاب لازم برای بررسی استعفای مورالس را ندارد.

اما در جلسه روز سه‌شنبه سنای بولیوی، باوجود این‌که نمایندگان حزب مورالس همچنان غایب بودند، آنیه‌س که دومین نائب‌رئیس این مجلس بود، ریاست جلسه را به عهده گرفته و اعلام ریاست‌جمهوری کرد.

مورالس پس از دریافت پناهندگی از مکزیک، بولیوی را ترک کرد.

کد خبر 463068

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار