«جوکر» به کارگردانی تاد فیلیپس نخستین فیلم در یک دهه اخیر است که شش هفته پیاپی صدرنشین گیشه فروش سینماهای بریتانیا می‌شود.

فيلم سينمايي آواتار

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین به نقل از اسکرین‌دیلی، آخرین فیلمی که توانسته بود شش هفته پشت هم در بریتانیا صدرنشین جدول پرفروش‌ها شود، «آواتار» به کارگردانی جیمز کامرون در سال ۲۰۰۹ بود که البته این روند را چهار هفته دیگر هم ادامه داد و در هفته یازدهم یک فیلم دیگر جای آن را گرفت.

«جوکر» با بازی واکین فینیکس داستان یک استندآپ کمدین پردردسر به نام آرتور فلک است که سرانجام به دشمن خونی بتمن تبدیل می‌شود. فیلم در سینماهای بریتانیا بیش از ۵۴ میلیون پوند فروخته و با ۹۸۶ میلیون دلار فروش جهانی، در آستانه ورود به باشگاه فیلم‌های یک میلیارد دلاری تاریخ است. «جوکر» همین حالا هم پرفروش‌ترین فیلم درجه R یا بسیار خشن تاریخ سینماست.

فیلیپس فیلم تازه خود را با بودجه ۶۲ میلیون دلاری ساخته که بسیار بسیار کمتر از هزینه چندصد میلیون دلاری فیلم‌های ابرقهرمانی از جمله مجموعه سینمایی «انتقام‌جویان» است. «جوکر» تابستان امسال جایزه شیر طلایی بهترین فیلم را از جشنواره ونیز برد و تا همین امروز سودده‌ترین فیلم تاریخ بر اساس کتاب‌های مصور یا کامیک بوکز است.

اگر «جوکر» در یکی دو هفته آینده از مرز فروش یک میلیارد دلار بگذرد، به کم‌هزینه‌ترین فیلمی تبدیل می‌شود که وارد باشگاه میلیاردی‌ها شده است. رکورد پیشین این بخش در دست «پارک ژوراسیک» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است که سال ۱۹۹۳ با هزینه ۴۹ میلیون پوندی تولید شده بود؛ یک میلیون پوند گران‌تر از «جوکر».

کد خبر 463029

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار