مارتین اسکورسیزی اعتراف کرد دست‌کم برای چهار سال در فکر نشستن روی صندلی کارگردانی «جوکر» بوده اما در نهایت آن را رها کرده است.

مارتين اسكورسيزي و جوكر

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین به نقل از ورایتی، فیلمساز تحسین‌شده تاریخ سینما که اظهار نظرهای تازه‌اش درباره «سینما نبودن فیلم‌های ابرقهرمانی» هنوز هم جنجالی و بحث‌انگیز است، در گفتگو با بی‌بی‌سی درباره فیلمی گفت که به کارگردانی تاد فیلیپس شیر طلایی جشنواره ونیز را برده و یکی از جدی‌ترین گزینه‌های درخشیدن در فصل جوایز سینمایی به ویژه نود و دومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار است.

اسکورسیزی درباره تصمیم خود برای ساختن «جوکر» گفت: «چند سال به کارگردانی کردن یا نکردن این فیلم فکر می‌کردم. تا اینکه سرانجام تصمیم گرفتم به دلیل نداشتن وقت یا نداشتن میل و علاقه آن را کنار بگذارم. چون دوست نداشتم سازنده فیلمی باشم که قهرمان اصلی آن یکی از شخصیت‌های دنیای کتاب‌های مصور یا کامیک‌هاست.» او در عین حال از ساخته فیلیپس تقدیر کرد.

اسکورسیزی این روزها «ایرلندی» را با بازی رابرت دنیرو و ال پاچینو روی پرده سینماها دارد و خودش گزینه درخشیدن دوباره در اسکار است. او بدون اینکه منظور خود را روشن کند، درباره «جوکر» گفت: «آنچه تاد فیلیپس ساخته، عناصری آشنا از فیلم‌های من در خود دارد. خیلی فکر کردم که آن را بسازم یا نه. تاد به من می‌گفت مارتی این فیلم توست اما من معتقد بودم به دلایل شخصی نمی‌خواهم وارد آن شوم. هر چند فیلمنامه را از بر بودم.»

خالق «راننده تاکسی» در این گفتگو از موضع پیشین خود درباره فیلم‌های ابرقهرمانی اندکی پایین آمد و با اشاره به اینکه می‌توان این آثار را «گونه‌ای دیگر از هنر» دانست، افزود: «ساختن این فیلم‌ها آسان نیست. افراد بسیار بااستعداد فراوان هستند که کارهای خوب می‌کنند و بسیاری از جوانان خیلی خیلی از این کارها لذت می‌برند. با این حال، معتفدم این پروژه‌ها را می‌توان گسترش‌یافته پارک‌های سرگرمی دانست.»

این در حالی است که باب آیگر، رئیس استودیو دیزنی به بی‌بی‌سی گفته بود با کارگردانی اسکورسیزی در پروژه «جوکر» مشکلی نداشته اما شک داشته که خالق «ایرلندی» در زندگی خود حتی یکی از فیلم‌های مارول را هم دیده باشد.

کد خبر 461728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار