عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره آخرین آمار ابتلا افراد به HIV در لردگان گفت: حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به HIV مبتلا شده‌اند و این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند.

کنترل ایدز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، احمد همتی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی در روستای لردگان، توضیح داد: باید توجه داشت که اطلاع‌رسانی اولیه و نوع خبر منتشر شده در رسانه‌ها با واقعیت تطابق چندانی نداشته است.  

وی با بیان اینکه بیماری اچ‌آی‌و ی و ویروس ایدز موضوعی نیست که به یکباره بروز کند، اظهار داشت: این بیماری جزو بیماری‌های مزمن است که چندین سال طول می‌کشد که علائم اولیه خود را نشان دهد و ما باید به صورت کارشناسی و دقیق این مسئله را بررسی کنیم و نتایج را به اطلاع مردم برسانیم تا اگر احیانا قصوری در این زمینه رخ داده است، برخورد لازم صورت گیرد.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه طبق آخرین آماری که به ما گزارش شده، حدود ۹۰ نفر از افراد این روستا به اچ‌آی‌وی مبتلا شده‌اند، گفت: این افراد ۱۰ درصد جامعه آماری روستا را تشکیل می‌دهند.  

وی در پایان گفت: در حال حاضر تمام این افراد تحت درمان قرار دارند.

کد خبر 461746

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار