برای نظافت و پاکیزگی بازارچه جوادیه، مسئولان اداره پسماند شهرداری منطقه ۱۶ طرح پاکیزگی گذر و پیاده‌روهای این بازارچه را در دستورکار خود قرار داده‌اند که توزیع رایگان سطل پسماند خشک بین کاسبان این محدوده از جمله آنهاست.

پسماند

با توجه به اینکه ساکنان محله جوادیه از پراکنده شدن و ریختن انواع زباله و پسماند خشک مثل کارتن و مقوا در این محدوده ناراضی و درخواست خود را به سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ اعلام کرده بودند، مسئولان شهرداری منطقه اقدام به اجرای این طرح کردند.

«پیمان‌ پورنصر» شهردار منطقه ۱۶ با اشاره به اینکه در این منطقه ۳ بازار شناخته شده از جمله بازار دوم نازی‌آباد، بازار بلورفروشان و بازارچه جوادیه فعال است و همه روزه میزبان شهروندان زیادی از نقاط مختلف شهر به آنها مراجعه می‌کنند، افزود: «یکی از مسائلی که می‌تواند به جذابیت و زیبایی این بازارها کمک کند، حفظ پاکیزگی و خلق جلوه‌های بصری زیبا، همچنین حذف زوائد فیزیکی است تا شهروندان هنگام خرید و گشت‌وگذار در بازارها، از تماشای محیطی پاکیزه لذت ببرند و شاهد مشکلاتی مانند سدمعبر، نبود پارک خودرو... نباشند. بنابراین با نهایت دقت و توجه، برای ساماندهی و بهبود وضعیت خدمت‌رسانی این بازارها قدم برمی‌داریم و عقیده داریم این محل‌ها می‌توانند به نقاط گردشگری و توریستی شهر تهران تبدیل و شناخته شوند.»

وی در ادامه به مباحث آموزشی و فرهنگسازی محلی اشاره می‌کند و می‌گوید: «آموزش چهره به چهره فروشندگان و عرضه‌کنندگان کالا در بازارهای محلی از برنامه‌های اولویت‌داری است که طی آن کاسبان و فروشندگان با نحوه جداسازی پسماندهای ‌تر و خشک آشنا می‌شوند و با دراختیار گرفتن سطل ویژه پسماند خشک، در امر پاکیزگی و نظافت محل کسب و کارشان موفق عمل خواهند کرد.»

کد خبر 461480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار