همشهری آنلاین: حسام نواب صفوی که در حال حاضر وکیل شاکیان در پرونده حادثه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات است، تایید کرد که درخواست لغو پروانه وکالت وی داده شده است.

حسام نواب صفوي

فارس نوشت: حسام نواب صفوی با تایید برخی پیگیری‌ها برای لغو پروانه وکالتش، گفت: با وجود تمامی این مشکلات تا آخرین لحظه با خاطیان اتوبوس مرگ واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی خواهم جنگید.

وی افزود: بنده وکیل شاکیان در پرونده اتوبوس واحد علوم و تحقیقات هستم و نمی‌دانم این دسیسه از سوی کجا بوده اما پیگیر این موضوع هستم و این امر شامل ماده ۶۹۸ مبنی بر نشر اکاذیب نمی‌شود.

  • صدور قرار منع تعقیب از سوی دادسرای رسانه

حسام نواب صفوی همچنین اعلام کرد: شکایت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از اینجانب و خبرگزاری‌هایی که لینک اخبار مربوطه را نشر داده بودند، به جرم افترا، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در مرحله بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه منع تعقیب خورد که با اعتراض مجدد سازمان دانشگاه آزاد همراه شد.

این وکیل تاکید کرد: در دادگاه رسیدگی به پرونده اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات همچنان حاضر خواهم شد و برای برخورد با خاطیان این پرونده، تمام اقدامات لازم را خواهم کرد.

نواب صفوی گفت: قصد ما از پیگیری این پرونده رفع تبعیضات آشکار و برخورد با خاطیانی است که منجر به کشته و مصدوم شدن تعداد زیادی از دانشجویان شده‌اند.

دادگاه کیفری دو استان تهران (کارکنان دولت) برای ۲۲ متهم پرونده رأی صادر کرده است و بر اساس آن تمام متهمان از جمله پیمانکار و رئیس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات به حبس تعزیری محکوم شدند.

۵ دی ماه سال گذشته یک دستگاه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تهران که در حال انتقال دانشجویان بود، دچار واژگونی شد که ۱۰ کشته و ۲۸ مصدوم بر جای گذاشت.

کد خبر 461319

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار