همشهری آنلاین: عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در حال حاضر ۲۴ مدل مدرسه در کشور وجود دارد که سعی شده است که این مدارس تجمیع شود.

سلام یک میلیون و ۱۷۳ هزار دانش‌آموز به مدرسه

به گزارش فارس، کارن خانلری عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه اخیر مجلس مبنی بر کاهش تعداد مدارس به دو مدل مدرسه دولتی و غیردولتی، اظهار کرد:‌ این موضوع در حیطه وزارت آموزش و پرورش مطرح شده است و این طرح را وزارتخانه مطرح کرده است و قطعاً برای آن تقسیم‌بندی و زیرساخت‌های لازم را در نظر گرفته است.

وی ادامه داد:‌ اگر قرار بود در این طرح و تقسیم‌بندی، عدالت آموزشی مطرح نشود، طبیعتاً‌ این موضوع را مطرح نمی‌کردند؛ این طرح بر اساس قانون اساسی مطرح شده است و اگر تضاد و مغایرتی با اصول بنیادی قانون داشته باشد، آن را مطرح نمی‌کردند و اگر این چنین هم باشد قطعاً شورای نگهبان آن را رد می‌کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حال حاضر آیین‌نامه‌های زیادی در آموزش و پرورش در خصوص تقسیم‌بندی‌های مدارس وجود دارد و با توجه به اینکه در حال حاضر ۲۴ مدل مدرسه در کشور وجود دارد، سعی شده است که این مدارس را تجمیع کنند که ماهیت آن چیز بدی نیست و باید از مسؤولان و متولیان آموزش و پرورش جزئیات آن را جویا شد.

خانلری خاطرنشان کرد: هنر آموزش و پرورش در تمام دنیا این است که با ایجاد سیستم‌های غیرانتفاعی به دانش‌آموزان نخبه توجه کنند و از محل مدارس غیردولتی به دانش‌آموزان نخبه کمک کنند و ما نیز در این راستا گام‌هایی برمی‌داریم و رفته رفته این سیستم را جا می‌اندازیم.

کد خبر 459400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =