همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی از رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در جنوب کشور خبر داد.

رگبار باران در جنوب کشور

به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلام این خبر، اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، جنوب و جنوب شرق فارس، سواحل دریای عمان و جزایر واقع در تنگه هرمز رگبار شدید باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: چهارشنبه و پنجشنبه (۱۷ و ۱۸ مهر ماه) با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر در استان اردبیل و سواحل مرکزی و غربی دریا بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان، یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ مهر ماه) در بخش‌های مرکزی و شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران در روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه صاف تا کمی ابری در بعدازظهر همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در گرمترین زمان به ۲۸ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان به ۱۷ درجه سانتیگراد می‌رسد. آسمان پایتخت در روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای هوا در این روز در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان ۲۹ درجه سانتیگراد و ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 457775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =