همشهری آنلاین: رئیس شورای شهر تهران گفت: مشکل اصلی بوستان جنگلی چیتگر، آب است و باید در اولویت اصلی مدیریت این محدوده قرار گیرد.

چيتگر بوستان

به گزارش مهر، محسن هاشمی در حاشیه بازدید از بوستان جنگلی چیتگر و بخش‌های خشک‌ شده و آفت‌ زده آن، در نشستی که به موضوع بررسی این چالش‌ها اختصاص داشت، اظهار کرد: خوشبختانه مدیریت فعلی خدمات شهری این منطقه، تسلط کافی به موضوع و برنامه‌ها دارد که جای تقدیر است اما مشکل اصلی چیتگر، آب است. اگر پارکی وجود دارد، به دلیل وجود درختان آن است و هزینه ۷ میلیاردی برای نگهداشت آن، در اولویت اصلی برای پرداخت هزینه آب باید صرف شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه به نظر می‌رسد هزینه نگهداشت پیدا و پنهان این پارک جنگلی ۱۰ میلیارد باشد و پرداخت ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون به عنوان آب‌بها هزینه‌ای نیست، افزود: عدم پرداخت این هزینه به هر دلیلی، کجی مدیریت محسوب می‌شود. همه پرسنل در این محدوده برای این مسئله حضور دارند که آب را به پای درختان برسانند بنابراین اولویت اصلی باید هزینه برای آب باشد حتی اگر در برهه‌ای از زمان، لجبازی و آب قطع شده باشد، باید تلاش شود که دوباره آب به چیتگر برگردد.

وی با بیان اینکه امروز در تماس با رئیس آب و فاضلاب تهران، این موضوع را پیگیری خواهم کرد، گفت: درختان چیتگر تشنه هستند و باید تلاش کنیم سطح آب را در چیتگر افزایش دهیم حتی باید زمین خیس باشد که آتش‌سوزی ایجاد نشود.

هاشمی در ادامه با اشاره به استفاده از روش آبیاری پرفشار برای مصرف کم در فضاهای سبز سراسر دنیا افزود: متأسفانه یکی از مشکلات فضای سبز تهران، عدم برنامه‌ریزی برای استفاده از آبیاری تحت فشار است و باید در این خصوص حرکت جهادی انجام شود تا با استفاده از پساب‌های تسویه شده، آبیاری فضای سبز تهران از طریق آبیاری تحت فشار انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: در این راستا باید شهرداری یا شورا طرح یا لایحه‌ای در خصوص تغییر سبک آبیاری فضای سبز شهرداری ارائه کنند.

وی مشکل دیگر فضای سبز تهران را کاشت گونه‌های گیاهی دانست که تناسبی با اقلیم فعلی پایتخت ندارد و گفت: باید در هنگام کاشت درختان به گونه‌های آن توجه شود و نباید همان رویه گذشته را دنبال کنیم.

کد خبر 455493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =