همشهری آنلاین: عضو هیئت رئیسه مجلس از برگزاری جلسه علنی مجلس برای بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی در روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ماه خبر داد.

صحن علني مجلس

به گزارش ایسنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت: با توجه به معرفی آقایان مونسان و حاجی میزاریی از سوی رئیس جمهور به مجلس به عنوان وزرای پیشنهادی میراث فرهنگی و آموزش و پرورش، هیئت رئیسه مجلس در هماهنگی با دولت، جلسه بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهادی را روز سه‌شنبه ۱۲ شهریور ماه تعیین کرد.

به گفته یوسف‌نژاد، در جلسه بررسی رأی اعتماد دو وزیر پیشنهادی پس از نطق اولیه رئیس جمهور به مدت یک ساعت، دو نفر از نمایندگان مخالف و دو نفر از نمایندگان موافق به ترتیب یک مخالف و یک موافق هر کدام ۱۵ دقیقه فرصت صحبت خواهند داشت و بعد از آن وزیر و در صورت صلاحدید رئیس جمهور به مدت ۳۰ دقیقه برای دفاع از برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی فرصت خواهند داشت.

دوشنبه چهارم شهریور ماه، محسن حاجی میرزایی به عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش و علی اصغر مونسان به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مجلس معرفی شدند.

کد خبر 452977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =