همشهری آنلاین: به کمک چند روغن طبیعی می‌توانیم خواب خوب و راحتی داشته باشید و استرس و اضطراب را از خود دور کنید.

روغن‌هاي طبيعي كه خوابتان را شيرين و دلچسب مي‌كند

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد از مشکل بی‌خوابی و بدخوابی رنج می‌برند و انواع و اقسام روش‌ها از جمله مصرف قرص‌های خواب‌آور را امتحان می‌کنند تا به راحتی به خواب بروند.  ما به شما ۸ روغن یا اسانس معطر معرفی می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید به راحتی بخوابید و خواب خوبی داشته باشید.

خواب خوب شبانه یک نیاز فیزیولوژیک برای بدن است و به عملکرد بدن در طول روز کمک می‌کند.  آروماتراپی یا رایحه درمانی یک علم ثابت شده برای آرام‌بخشی و خواب خوب محسوب می‌شود و در زندگی پر مشغله امروزه افراد که می‌تواند بخشی از آن به دلیل استرس‌ها و اضطراب‌های ناشی از کار و محیط باشد، جلوگیری کند.

بی‌خوابی در سلامت بدن تأثیر می‌گذارد و می‌تواند منجر به ضعف عمومی، خستگی و اختلالات عاطفی مانند افسردگی و اضطراب شود.  روغن‌ها یا اسانس‌های معطر بر روی عملکرد سیستم پاراسمپاتیک که آرامش و خواب شما را کنترل می‌کند، تأثیرگذار است، میلیون‌ها گیرنده بویایی در بینی به مغز متصل هستند و به همین دلیل بوها و رایحه‌ها در نهایت بر خواب و ایجاد احساس آرامش در فرد تأثیر می‌گذارند.

روغن اسطوخودوس بر سیستم عصبی تأثیر می‌گذارد و یک آرامبخش قوی محسوب می‌شود.

کافی است تا ۱۵ قطره روغن اسطوخودوس را در دستگاه خوشبو کننده هوا  بریزید و خاصیت آرام بخشی آن را ببینید.

روغن اسطوخودوس را بر روی صورت، گردن، دست، بازو و پاهای خود ماساژ دهید.

یک قطره از اسانس اسطوخودوس را روی مچ یا گردن بریزید و با کرم یا روغن طبیعی بدن آن را ماساژ دهید.

روغن پرتقال در درمان بی‌خوابی، افسردگی، استرس، اضطراب و حملات عصبی مؤثر است و یک تسکین‌دهنده و آرامبخش قوی محسوب می‌شود.

  • درمان بی‌خوابی و رفع استرس با بابونه

روغن بابونه یک آرامبخش قوی شناخته می‌شود و در پیشگیری از بی‌خوابی بسیار مؤثر است و در درمان افراد مبتلا به فشار خون بالا نیز تأثیرگذار است.

روغن مرزنجوش فشار خون را کاهش می‌دهد و استرس و بی‌خوابی را از بین می‌برد.

  • درمان استرس و بی‌خوابی با روغن لیمو

روغن لیمو برای جلوگیری از اضطراب، درمان افسردگی و پریشانی مفید است و خاصیت تسکین بخش دارد.

روغن سنبل‌الطیب خواص آرامبخشی دارد و به خواب خوب کمک می‌کند، کافی است تا این روغن را بر روی صورت، گردن، دست و بازوهای خود ماساژ دهید و خاصیت آرامبخشی آن را ببینید.

کد خبر 450225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =