همشهری‌آنلاین: اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان در تهران در منطقه ۲۲ با راه‌اندازی شد.

افتتاح اولين پيست دوچرخه‌سواري خانم‌ها در منطقه 22

مراسم افتتاحیه اولین پیست دوچرخه‌سواری ویژه بانوان تهران در بوستان ریحانه منطقه ۲۲ هم‌زمان با دهه کرامت با حضور سکینه اشرفی،  معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، علی نوذرپور،  شهردار منطقه ۲۲ برگزار شد.

 به گزارش ایسنا، سکینه اشرفی،  معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: شعار شهردار تهران، تهران شهری برای همه است و همه شامل زنان هم می‌شود و زنان مستحق‌ترین هستند. نه از جهت استضعاف بلکه از جهتی که فرصتی برای بروز و ظهورشان در سطح جامعه فراهم نشده‌است.

معاون هماهنگی برنامه‌ریزی شهرداری تهران با بیان این‌که توجه به زنان از برنامه‌های مهم مدیریت شهری است، اظهارکرد: اساس کار مدیران شهری ایجاد فضای مناسب‌تر برای حضور زنان در محیط‌های عمومی است.

اشرفی با بیان این‌که حضور زنان در نهاد شورایاری‌ها سبب نهادینه شدن نقش زنان می‌شود، گفت: در محلات شهر تهران به عنوان خردترین نهاد محلی امروز فضایی فراهم شده است که نخبگان، زنان و جوانان با حضور موثر و مستمر خود تلاش‌هایی در جهت ایفای نقش و مسئولیت همه مردم شهر تهران می‌کنند.

او افزود: تهران زنانه شده است. زنان از بهترین برنامه‌ریزان هستند و از شما بانوان برای مشارکت در مدیریت شهری و برنامه‌ریزی برای شهر دعوت می‌کنم.

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با بیان این‌که بسیاری از مشکلات شهر به دست خود شهروندان حل می‌شود، گفت: از تمامی پیشنهادات و نظرات شما شهروندان در حل مشکلات شهر استفاده می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، علی نوذرپور،  شهردار منطقه۲۲  در این مراسم اظهار کرد: بوستان ریحانه ۲۶۰۰ متر طول مسیر دوچرخه‌سواری دارد و بانوان می‌توانند بدون محدودیت پوشش در آن دوچرخه‌سواری کنند.

شهردار منطقه۲۲ با بیان این‌که این پیست دوچرخه‌سواری در بوستان ۱۸ هکتاری ریحانه برای دسترسی راحت‌تر بانوان طراحی شده است، گفت: طول مسیرهای دوچرخه‌سواری در این منطقه ۳۰ هزار و ۵۰۰ متر است که ۱۸ هزار و ۳۰۰ متر آن به مسیرهای تفریحی همچون پارک چیتگر و دور دریاچه خلیج فارس اختصاص دارد.

او گفت: مسیر اطراف استادیوم آزادی و حاشیه بزرگراه آزادگان از جمله مسیرهایی است که برای دوچرخه‌سواران در دست ساخت است. در راستای سیاست‌های مجموعه مدیریتی جدید شهرداری تهران، برای سال آینده در تلاش هستیم ۹۳۰۰متر طول دور استادیوم آزادی و امتداد مسیر آزادگان را به پیست دوچرخه‌سواری تبدیل کنیم.

نوذرپور با بیان این‌که منطقه ۲۲ بالاترین سرانه دوچرخه سواری در تهران را دارد، گفت: در این منطقه هیچ نوع محدودیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه در طول مسیرها وجود ندارد و بانوان با رعایت پوشش می‌توانند از طریق دوچرخه‌سواری در سطح منطقه به محل کار خود یا فروشگاه و مسیرهای تفریحی مثل اطراف دریاچه خلیج فارس بروند.

شهردار منطقه ۲۲ گفت: قریب نیمی از مساحت منطقه۲۲ به فضای سبز اختصاص دارد. خوشبختانه امکان استفاده از مترو برای منطقه به تصویب رسیده است و خطوط ۹و۱۰ متروی تهران و همچنین خط LRT در آینده به منطقه خواهد آمد.

کد خبر 446795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار