همشهری آنلاین: بیست‌وشش دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه آزاد از آنچه که «بذل و بخشش» سکه‌های طلا در نشست مسئولین واحدهای این دانشگاه خوانده‌اند، انتقاد کرده و خواستار بازگشت سکه‌ها به خزانه شده‌اند.

دانشگاه آزاد اسلامی اهواز تا ٢٦ فروردین تعطیل است

به گزارش همشهری آنلاین،  در نامه انتقادی بیست‌وشش دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به رئیس دانشگاه آزاد که در خبرگزاری دانشجو منتشر شده، آمده است: «اجلاس روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، روز بیست و دوم و بیست و سوم خرداد ماه در حالی برگزار شد که بذل و بخشش چند صد سکه‌ای دانشگاه باعث تعجب و تاسف معطلین گردیده است. معلوم نیست برگزارکنندگان این اجلاس چه تفسیری از بیانیه گام دوم رهبری داشتند که در اجلاسی تحت عنوان "دانشگاه آزاد اسلامی؛ گام دوم انقلاب اسلامی" برگزار شده است دست به این اقدام زده‌اند!»

نگارندگان این نامه با تصریح بر اینکه «بروز چنین اتفاقاتی با گفتمان حاکم در دوره جدید که منتقد ریخت و پاش‌های بدون حد و حصر دوره مدیریتی سابق است همخوانی ندارد.» تاکید کرده‌اند: «قطعا مسئولین از وضعیت مالی و زیان‌ده بودن بسیاری واحدهای دانشگاه بهتر از دانشجویان مطلع‌اند و پرداخت حقوق کارکنان دانشگاه به عنوان چالش اصلی به طور کلی حل نشده است. امروز کمتر کسی است که فشار اقتصادی روی مردم را در سطح جامعه حس نکند حال با این اوصاف و آیا توزیع ۳۱۵ سکه بین مدیران آن هم در شرایط فعلی خطایی سنگین‌تر حساب نمی‌شود؟ در شرایطی که بسیاری از برنامه‌های فرهنگی به دلیل کمبود بودجه انجام نمی‌شد این کار چه معنایی دارد؟ آیا چنین کاری که همواره به عنوان عملی مذموم شناخته می‌شده است اثرات بد فرهنگی در بین مدیران ندارد؟  

کارکنانی که حقوق آن‌ها عقب افتاده و دانشجویانی که شهریه و قیمت غذای آن‌ها در ترم پیش رو با افزایش چشگیر روبه رو است چه فکری در مورد تیم مدیریتی جدید که منتسب به جریان انقلاب است می‌کنند؟ قطعا چنین کاری موجب بدبینی آحاد مختلف و دانشجویان از مدیران ارشد دانشگاه خواهد شد و زمینه برای سوءاستفاده دشمنان و سرزنش‌کنندگان فراهم خواهد شد.»

بسیج دانشجویی خواستار عودت ۳۱۵ سکه توزیع شده در اجلاس روسای واحدها و ۳۱ سکه توزیع شده در نشست شورای دانشگاه در واحد اصفهان به خزانه دانشگاه و ارایه گزارش آن شده و خاطرنشان کرده است: «بسیج دانشجویی ضمن اعتراض به این رویه غلط توزیع سکه به عنوان پاداش که امری مذموم بین بدنه نیروهای انقلابی و مردم شناخته می‌شود، رفتار نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در جهت جمع‌آوری و عودت این سکه‌ها ارج نهاده و پیشنهاد می‌کند برای دانشگاه با الگو قرار دادن نهاد نمایندگی اقدام خود را اصلاح کند.»

این نامه انتقادی از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در واحدهای تهران‌شمال، زاهدان، پرند، کرمان، رشت، شهر کرد، ارومیه، کرمانشاه، کرج، سمنان، نجف‌آباد، اردیبل، سنندج، خرم‌آباد، اهواز، بیرجند، بجنور، شیراز، لاهیجان، دزفول، تهران غرب، قزوین، خوراسگان، تهران‌جنوب، اراک، همدان نوشته شده است.

کد خبر 445483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

دیدگاه خوانندگان