همشهری آنلاین: کتاب کشور سخن، من و ایران نوشته پروفسور امیکو اوکادا ایران شناس شهیر ژاپنی از سوی انتشارات هی بونشا یکی از مجموعه‌های معتبر انتشاراتی در نوبت اول در ۲۰۰۰ نسخه منتشر شد.

‌کتاب پروفسور اوکادا ایران شناس شهیر ژاپنی

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، وی در سال ۱۳۹۶ با دعوت، زمینه سازی و هماهنگی رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به منظور سخنرانی، ملاقات با برخی از شخصیت‌های ایرانی و همچنین حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب به تهران سفر کرد و پس از بازگشت دریافت‌ها، خاطرات خود از این سفر و دوره‌های مختلف حضور در ایران از جمله دوره دانشجویی را در قالب این کتاب با عنوان «کشور سخن، من و ایران» به رشته تحریر در آورد.

پروفسور اوکادا که فارغ التحصیل دانشگاه تهران است، بیش از ۵۰ سال از عمر خود را در ایران و ژاپن در زمینه ایران شناسی مصروف کرده و ده ها کتاب و مقاله را با عناوین متعدد به چاپ رسانیده است.

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن علاوه بر زمینه سازی برای سفر پروفسور اوکادا به تهران، برخی تصاویر و عکس های مورد نیاز برای کتاب را نیز آماده سازی و در اختیار قرار داده است که در متن کتاب نیز ذکر شده است.

کد خبر 444510

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha