فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از آزادی چهار محیط‌بان بازداشت‌شده در استان کرمان با قید وثیقه خبر داد.

محيط زيست

سرهنگ جمشید محبت‌خانی گفت: با توجه به این‌که محل وقوع جرم در نزدیکی استان هرمزگان بود؛ پرونده محیط‌بانان به دادسرای نظامی هرمزگان منتقل شد. حالا قاضی پرونده هم به این نتیجه رسید که محیط‌بانان با قرار وثیقه آزاد شوند.

سرهنگ محبت‌خانی با ابراز همدردی مجدد با خانواده شکارچی های متوفی تاکید کرد: روز گذشته سه محیط‌بان و یک همیار محیط زیست که در جریان تعقیب و گریز در پارک ملی خَبْر کرمان متهم به قتل عمد شده بودند، بنا به تشخیص قاضی با وثیقه‌گذاری آزاد شدند.

به گزارش ایسنا، ۱۱ خرداد سال‌جاری دو نفر متهم به شکار غیرمجاز طی تعقیب و گریز با محیط‌بانان پارک ملی خَبْر استان کرمان بر اثر تصادف جان خود را از دست دادند. در حین تعقیب و گریز موتورسیکلت (شکارچیان) در حال فرار، تعادل خود را از دست داد و واژگون شد. محیط‌بانان بلافاصله با نیروهای امدادی تماس گرفتند اما به‌دلیل صدمات وارده هر دو شکارچی متأسفانه فوت کردند. به دنبال شکایت خانواده شکارچیان فوت‌شده، سه محیط‌بان و یک همیار محیط زیست متهم به قتل عمد شده و از آن روز در بازداشت به سر می‌بردند که امروز بنا به اظهارات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آزاد شدند.

کد خبر 444243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =