همشهری آنلاین: یک مقام وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که این کشور درخواست ویکتوریا نولاند معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا برای روادید سفر به روسیه را رد کرد.

ویکتوریا نولاند

به گزارش ایرنا، این مقام وزارت خارجه روسیه بدون ذکر نام روز جمعه به ریانووستی گفته است که دلیل لغو ویزای این فرد قرار گرفتن نام وی در فهرست سیاه روسیه است که در پاسخ به فهرست سیاه آمریکا تهیه شد.

براساس آنچه پیشتر کامرسانت نوشته بود ویکتوریا نولاند درخواست روادید سفر به روسیه برای شرکت در مراسم اختتامیه یک کنفرانس بین المللی کرده بود که شورای امور بین الملل روسیه و انجمن سیاست خارجی آلمان و آموزشگاه تحقیقات بین المللی جان هاپکینز آن را برگزار می کنند.

وزارت خارجه روسیه به برگزار کنندگان این کنفرانس گفته بود که امید چندانی به حضور این مقام سابق وزارت خارجه آمریکا نداشته باشند.

نولاند در حوادث اوکراین که به سرنگونی حکومت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهوری نسبتا طرفدار روسیه منجر شد، نقش ویژه ای داشت.

وی حتی در اعتراضات میدان استقلال کییف پیش از سرنگونی حکومت یانوکوویچ شرکت کرد و بر حمایت آمریکا از افراد ضدحکومتی در اوکراین در سال ۲۰۱۴ تاکید کرد.

در سال های اخیر روسیه فهرست سیاهی از مقام های آمریکا تهیه کرده و تاکنون مایکل مک فول سفیر پیشین آمریکا بر اساس این فهرست از سفر به روسیه منع شده است.

کد خبر 441483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =