همشهری آنلاین: رییس سازمان غذا و دارو گفت: در این سازمان رانت وجود ندارد بلکه عدم شفافیت داریم و عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند.

مهدي پيرصالحي

به گزارش خانه ملت، دکتر مهدی پیرصالحی افزود: امروز، تمامی امضاهای سازمان توسط کمیسیون‌ها و کمیته‌ها انجام می‌شود و در واقع دست یک نفر نیست و کمیسیون‌ها و کمیته‌ها باید برای صدور مجوز ورود کالاها تصمیم‌گیری کنند.

وی با بیان اینکه عدم شفافیت‌های بیرونی به برخی سوء ‌تفاهمات دامن می‌زند، تصریح کرد: برای برطرف کردن این سوء ‌تفاهم‌ها نسبت به شروع فرآیندی که وزیر بهداشت دستور دادند یعنی بررسی عملکرد گذشته و شفافیت آینده اقدام کردیم.

دکتر پیرصالحی یادآور شد: تمامی کمیسیون‌ها و کمیته‌ها ضبط و به صورت آنلاین در اختیار نهادهای نظارتی قرار داده می‌شوند تا بتوانند نظارت کنند.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: از نهادهای نظارتی خواستیم که در کمیسیون‌های ما حضور داشته باشند و از نمایندگان مجلس نیز درخواست کردیم با حضور در کمیسیون‌ها با فرآیندهای ما آشنا شوند.

وی افزود: بر این باورم که اگر شفافیت ما افزایش یابد نگرانی‌ها نیز برطرف خواهد شد.

دکتر پیرصالحی در مورد قول وزیر بهداشت برای حذف رانت در سیستم غذا و دارو در سه ماه آینده، افزود: بحث شفافیت‌ها را به صورت جدی پیگیری و دنبال می‌کنیم تا در سه ماه آینده به درستی تحقق یابند.

کد خبر 440962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار