همشهری آنلاین: شهردار تهران با بیان ایکه در جلسه با رئیس قوه قضائیه قول همکاری آن نهاد برای حل مشکلات شهری را گرفته است از دولت خواست جهت بهبود وضعیت اتوبوس‌های پایتخت مصوبه‌ ویژه‌ای در این خصوص صادر کند. وی تاکید کرد باید تهمیداتی جهت تصدی پست‌های مدیریتی رده بالا برای بانوان صورت گیرد

حناچي

به گزارش ایرنا از مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، پیروز حناچی در دهمین جلسه شورای معاونان و مشاوران این نهاد به دیدار اخیر خود با رییس قوه قضاییه اشاره و بیان کرد: بتازگی جلسه خوبی با ایشان داشتیم؛ این جلسه با هدف تبریک به مناسبت انتصاب آقای رئیسی و بیان برخی مشکلات و مسائل برگزار شد و ایشان هم قول همکاری دادند.

  • وضع اتوبوس‌ها در ساعات پیک مناسب نیست

شهردار تهران در ادامه بر اقدام عاجل برای افزودن اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم ایده خرید اتوبوس‌های دست دوم باکیفیت اروپایی که قیمت آنها نسبت به اتوبوس‌های نو بسیار مقرون به صرفه‌تر است می‌تواند مناسب باشد. وی افزود: برای انجام این کار می‌توانیم از دولت بخواهیم یک مصوبه استثنا در نظر بگیرد زیرا وضعیت ایستگاه‌های اتوبوس در ساعات پیک اصلا مناسب نیست و باید برای آن تدبیری بیندیشیم.

  • همکاری با طرح تحقیق و تفحص از بانک شهر

به گزارش ایرنا، احتمال تحقیق و تفحص از بانک شهر از دیگر موضوعاتی بوده که شهردار تهران به آن پرداخته است؛ حناچی بیان کرد: در صورتی که تحقیق و تفحص تصویب شد مجموعه شهرداری باید همکاری‌های لازم را داشته باشد و در عین حال مراقب باشد که برند بانک شهر در این تحقیق و تفحص آسیب نبیند.

  • کارگاه‌ها حق تصرف پیاده‌روها را ندارند

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از تصرف پیاده‌روها توسط متولیان کارگاه‌های عمرانی گفت: به نظر می‌رسد هر سازنده‌ای در جریان ساخت و ساز به خود حق می‌دهد پیاده رو را تصرف کند. شهردار تهران افزود : به علت تصرف پیاده روها توسط کارگاه‌ها دیده می‌شود در برخی موارد افراد پیاده مجبور می‌شوند از خیابان برای تردد استفاده کنند که این امر می‌تواند خطرآفرین باشد؛ شهرداران مناطق باید مانع این اتفاق شوند.
وی همچنین با اشاره به پروژه زیرگذر گیشا گفت: بهتر است از اقداماتی که در این محدوده انجام می‌شود فیلمی تهیه و در بیلبوردهای شهری، در نزدیکی گیشا به نمایش گذاشته شود تا مردم در جریان اقداماتی که شهرداری انجام داده و خواهد داد، قرار گیرند.

  • عقب گرد در ساماندهی سدمعبر

شهردار تهران به موضوع سد معبر نیز پرداخت و تصریح کرد: در برخی نقاط شهر وضعیت سد معبر نامطلوب است، در حالی که با اقداماتی که در نوروز انجام شد این مشکل کمرنگ شده بود. وی با بیان اینکه اما دوباره به عقب برگشته‌ایم اظهارداشت: به عنوان مثال اطراف مترو تئاترشهر و چهارراه ولیعصر(عج) از این حیث شرایط بدی پیدا کرده که باید ساماندهی شوند.

  • لزوم ساماندهی شیوه جمع آوری زباله

شهردار تهران همچنین درباره وضعیت مدیریت پسماند در پایتخت گفت: وضعیت آرادکوه (مرکز پردازش زباله در کهریزک) مناسب نیست و دیر یا زود باید چاره‌ای برای آن بیندیشیم. وی افزود: شیوه جمع آوری زباله‌ها به شکل فعلی که سطل‌های بزرگ در شهر قرار داده می‌شوند از عوامل شکل گیری این معضل است؛ بپذیریم که بازیافت زباله، منبع درآمد خوبی است و باید به سرعت آن را ساماندهی کنیم. در این زمینه از سایر کلانشهرها عقب هستیم.

  • کارکنان فعال تشویق شوند

حناچی همچنین بر تشویق کارکنان فعال و پرتلاش شهرداری تهران تاکید و تصریح کرد: باید نشان دهیم شخصی که خلاقیت نشان می‌دهد و خوب کار می کند با فردی که مسئولیت‌پذیر نیست و به وظایف و تعهداتش پایبند نمی‌ماند، برابر نیست. وی افزود: ضمن برخورد با تخلفات اداری، آنان که خوب کار می‌کنند باید تشویق شوند؛ نکته دیگر به کارگیری بانوانی است که در ارزیابی‌های سلامت کاری و تخصصی امتیاز بالایی کسب کرده‌اند، این افراد باید امکان رشد در مدیریت شهری را داشته باشند و لازم است تمهیدات لازم برای انتصاب بانوان در رده‌های مدیریتی فراهم شود.

  • احتمال راه اندازی موزه پرواز در بوستان ولایت

وی همچنین به ساخت موزه پرواز در بوستان ولایت (قلعه مرغی) اشاره و بیان کرد: معتقدم علاوه بر قلعه مرغی در دوشان تپه هم باید موزه پرواز داشته باشیم اما این موزه باید به گونه‌ای طراحی و اجرا شود که خطوط پرواز این دو نقطه حفظ شوند زیرا درصورت بروز بحران احتمالی در تهران، مهرآباد به تنهایی نمی‌تواند خدمات رسانی کند. حناچی ادامه داد: برای اجرای طرح موزه پرواز باید آشیانه‌هایی که در دوره پهلوی اول ساخته شده‌اند مرمت و بازسازی شوند.
به گفته وی محل فعلی پارک بانوان هم پیشتر آموزشکده خلبانی بود و خلبانان علاقه دارند آنجا موزه خلبانی احداث شود که می‌توان این طرح را هم پس از بررسی‌های لازم و طرح در شورای شهر اجرایی کرد.

کد خبر 440368

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =