همشهری آنلاین: وزیر خارجه کشورمان هند را از بزرگ‌ترین مشتریان نفت ایران خواند و سفرش به دهلی نو را در راستای ادامه مشورت‌های مستمر بین دو کشور در حوزه‌های مختلف برشمرد.

ظریف: سفرم به هند در راستای مشورت های مستمر بین دو کشور در حوزه های مختلف است

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در دومین مقصد سفرش پس از عشق آباد دوشنبه شب (۲۳ اردیبهشت) وارد دهلی نو شد، در بدو ورود به هند سفرش به ترکمنستان را سفری خیلی خوب برشمرد و گفت: درباره همکاری‌های دو و چند جانبه صحبت‌های خوبی انجام شد. 

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره سفرش به دهلی نو هم عنوان کرد: هند یکی از شرکای نزدیک ایران است در حوزه های مختلف با این کشور ارتباطات بسیار گسترده داریم و ارتباطات اقتصادی گسترده داشتیم، سیستم مالی ویژه ای بین ما و هندوستان طراحی شده بود و این سیستم برای همکاری های دوجانبه استفاده می شده و می شود.

وزیر خارجه کشورمان هند را از بزرگترین مشتریان نفت خام ایران خواند و خاطرنشان کرد: رابطه ما با هند در حوزه های دیگر از جمله فرهنگی، سیاسی و همکاری های منطقه ای و همکاری در افغانستان بسیار گسترده است ولذا ما همواره مشورتهایی با شرکای هندی در زمینه های مختلف داریم و این مشورتها را در این سفر دنبال خواهم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دی ماه ۱۳۹۷ نیز به منظور انجام سفری سه روزه و در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی به هند سفر کرده بود.

به گزارش فارس، ظریف در سفر به ترکمنستان نیز با مقامات این کشور در خصوص توسعه همکاریها در موزه های مختلف از جمله حمل و نقل و انرژی توافق کرد. 

کد خبر 440306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =