همشهری آنلاین: ۲۵۵ نماینده مجلس در بیانیه‌ای ضمن حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کردند: هر اقدامی علیه این نیرو را با اقدام متقابل پاسخ می‌دهیم.

مجلس

به گزارش ایرنا، در بخشی از این بیانیه که توسط احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی مجلس قرائت شد، آمده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ ملت ایران و برآمده از متن ملت ایران است و بر اساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی یکی از نیروهای مسلح پرقدرت و پرتوان در کنار ارتش بوده و در طول عمر پربرکت خود از جمله هشت سال دفاع مقدس، سازندگی و کمک مستشاری به دولت‌ها و ملت‌های منطقه برای مبارزه با تروریسم برگ زرینی است که در تاریخ انقلاب اسلامی می‌درخشد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این بیانیه ضمن حمایت همه جانبه از نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران اعلام کردند: امنیت ملی ملت ایران و نیروهای مسلح آن جزو خطوط قرمز نمایندگان مردم بوده و در صورت اقدامی از سوی رییس جمهوری آمریکا یا هر نهاد دیگر علیه سپاه اقدام متقابلی و با قید دو فوریت انجام خواهیم داد تا هیات حاکمه آمریکا که خود عامل تشکیل و حامی گروه‌های تروریستی در منطقه بوده‌اند از اقدام بی جا و احمقانه خود پشیمان شوند.

 نشریه وال‌استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد احتمالا واشنگتن  فردا، دوشنبه ۱۹ فروردین، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را تروریستی اعلام می‌کند. این اولین بار است که کاخ سفید، یک ارگان رسمی وابسته به حکومت یک کشور خارجی را تروریستی اعلام می‌کند.

کد خبر 436526

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار