همشهری آنلاین: جمعیت هلال احمر کشور با تاکید بر اینکه کمک های نقدی برای مردم مناطق سیل‌زده سودمندتر است، شیوه دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی را اعلام کرد.

سیل در شیراز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در اطلاعیه شماره ۶ این جمعیت آمده است:

«از مردم شریف ایران دعوت می شود همیاری و همراهی با هم وطنان سیل زده را همچنان به شیوه نقدی ادامه دهند. کمک‌های نقدی این امکان را برای دستگاه‌های امدادی فراهم می کند که با دست باز تر نیازهای اصلی تر مردم را فراهم کنند. تمرکز اصلی بر جمع آوری کمک‌های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای اعلام شده از سوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اقلام مورد نیاز برای آسیب‌دیدگان را حتی ارزان‌تر تهیه و ارسال کرد.

بر این اساس شماره حساب ۹۹۹۹۹ به نام هلال احمر نزد همه بانک‌ها و همچنین کد دستوری # ۱۱۲۷۸۰ به همراه شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ بانک ملت و نیز ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ بانک رفاه برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به سیل زدگان در نظر گرفته شده است.

در این میان از نخستین لحظات انتشار اخبار و تصاویر مربوط به سیل‌زدگان در مناطق شمالی کشور، مردم نوعدوست و داوطلبان جمعیت هلال احمر، آمادگی خود را برای پیوستن به شبکه امدادرسانی و کمک در زمینه‌های مورد نیاز برای تسکین آلام آسیب‌دیدگان اعلام کردند. همچنین خیرین و نیکوکاران داوطلب بی شماری، آمادگی خود را برای اعزام به مناطق آسیب‌دیده اعلام کرده اند که زمینه حضور آنها برای خدمت‌رسانی از سوی جمعیت هلال احمر در نخستین فرصت ممکن فراهم خواهد شد.

ضمن تاکید مجدد بر سودمندتر بودن کمک های نقدی برای مردم آسیب‌دیده، به اطلاع هم وطنانی که علاقه به کمک غیر نقدی دارند می رساند پتو، زیرانداز، ست بهداشتی و مواد شوینده از مهم ترین نیازهای مردم آسیب‌دیده است که می توانند به پایگاه‌های دریافت کمک‌های مردمی در شهرهای مختلف تحویل دهند.

از مردم شریف ایران اسلامی درخواست می‌شود به منظور حفظ کرامت انسانی و ساماندهی مناسب کمک ‌ا از از جمع آوری آب معدنی، هر گونه مواد فاسدشدنی و مستمعل و مواد غذایی با تاریخ مصرف کمتر از ۶ ماه اجتناب کنند.»

کد خبر 435565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار