همشهری آنلاین: هانا سالیوان شاعر جوان انگلیسی توانست اولین شاعری باشد که در تاریخ جایزه شعر تی اس الیوت رکوردی تاریخی را ثبت کند.

اولین اتفاق در تاریخ جایزه شعر الیوت

به گزارش خبرگزاری ایبنا به نقل از گاردین، هانا سالیوان شاعر جوان انگلیسی توانست جایزه معتبر شعر تی اس الیوت را دریافت کند. این جایزه هر سال توسط انجمن کتاب شعر بریتانیا به بهترین کتاب شعر چاپ شده در این کشور اعطا می‌شود. 

جایزه تی اس الیوت شاعر نامدار انگلیس در سال ۱۹۹۳ به افتخار چهلمین سالگرد تاسیس انجمن شعر بریتانیا بنا نهاده شد. در سال های گذشته مبلغ نقدی این جایزه توسط والری الیوت همسر تی اس الیوت تامین می شد. 

سالیوان امسال به خاطر اولین مجموعه شعرش توانست این جایزه را کسب کند. در طول ۲۵ سال گذشته از تاسیس این جایزه این اولین بار است که یک شاعر با اولین کتاب شعرش موفق به دریافت یکی از معتبرترین جوایز شعر بریتانیا می شود. 

سالیوان ۳۹ ساله ساکن شهر لندن امسال جایزه ۲۵هزار پوندی را دریافت خواهد کرد. سال گذشته اوشن وونگ شاعر ویتنامی - آمریکایی توانست این جایزه را کسب کند. 

سالیوان در دانشگاه های کمبریج و هاروارد تحصیل کرده و هم اکنون به عنوان استادیار در دانشگاه استنفورد و آکسفورد زبان انگلیسی تدریس می کند. 

کد خبر 428915

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی