همشهری آنلاین: شیخ عیسی قاسم که برای زیارت به عراق رفته به دیدار آیت الله سید علی سیستانی در نجف اشرف رفت. وی همچنین با رهبران مقاومت و جریان‌های شیعی عراق نیز دیدار داشت.

ديدار شيخ عيسي قاسم با آيت الله سيستاني

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرات نیوز، شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و پدر معنوی انقلاب این کشور، در سفرش به عراق با آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در نجف اشرف دیدار کرد.

وی همچنین در این سفر با عمار الحکیم، رئیس ائتلاف اصلاح و بازسازی و جریان الحکمه دیدار کرد.

عمار الحکیم در این دیدار عیسی قاسم را در جریان دستاوردهای مردم عراق از جمله پیروزی در جنگ علیه داعش گذاشت.

عمار الحکیم در این دیدار تأکید کرد: عراق پیروزی سیاسی با وحدت ملی و پیروزی نظامی با شکست داعش به دست آورد. همچنین توانست با غلبه کردن بر طایفه‌گرایی و نژادپرستی پیروز شود. پیروزی که در مرحله آتی عراقی‌ها منتظر آن هستند پیروزی در زمینه خدمات‌رسانی و توسعه کشور است.

همچنین قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق در حاشیه مراسم بزرگداشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی که در عراق برگزار شده بود به دیدار شیخ عیسی قاسم رفت.

این رهبر حشد شعبی عراق در دیدار با عیسی قاسم ضمن خوش‌آمد گویی به او تاکید کرد: به زودی با عزت و پیروزمندانه به میهن خود باز می‌گردید.

شیخ عیسی قاسم که دوره درمان خود را در انگلیس می‌گذارند پس از گذشت پنجاه سال از آخرین سفرش به عراق، روز چهارشنبه برای زیارت عتبات مقدسه وارد این کشور شد.

عیسی قاسم در ژوئن سال ۲۰۱۶ از سوی رژیم آل خلیفه به اتهام تحریک به خشونت علیه نظام سلب تابعیت شده است.

کد خبر 426777

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha