همشهری آنلاین: جنوب کشور با کمبود آب روبرو است اگر این مشکل ادامه پیدا کند ۲۰ میلیون از جمعیت باید جابجا شوند که مشکلاتی اجتماعی عدیده‌ای در پی دارد.

بحران آب

علی اسدی‌کرم در گفت‌وگو با ایلنا، درباره تامین آب استان کرمان و بحث انتقال از سرچشمه‌های چهارمحال‌وبختیاری اظهار داشت: با توجه به اعتراضاتی که بر سر انتقال آب از تونل کوهرنگ شد اکنون تقریبا انگیزه‌ای برای اجرای پروژه وجود ندارد.  

وی افزود: می‌گویند همه جای ایران سرای من است همانگونه که وقتی جنگ رخ می‌دهد مجبوریم هم مقابل دشمن بایستیم و بجنگیم، در این شرایط هم باید همه کنار هم باشیم، کشور ما کم آب و کویر است، کلان فکر کنیم و فقط منافع استان و منطقه خود را در نظر نگیریم.

نماینده مردم شهر بابک در مجلس خاطرنشان کرد: جنوب کشور با کمبود آب روبرو است اگر این مشکل ادامه پیدا کند ۲۰ میلیون از جمعیت باید جابجا شوند که مشکلاتی اجتماعی عدیده‌ای در پی دارد، بنابراین باید همه چیز حساب شده و با تدبیر پیگیری و اجرا شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.  

وی تصریح کرد: اگر اکنون شرایط به گونه‌ای است که باید آب از منطفه پرآب به منطقه کم آب منتقل شود و کارشناسان بر آن صحه گذاشته‌اند باید راه عقلانی پیش بگیریم و درست انتخاب کنیم.

اسدی در ادامه گفت: با توجه به تعلیق پروژه انتقال از چهار محال در حال حاضر برای حل مشکل استان انتقال آب از خلیج فارس در دستور کار قرار گرفته، برنامه این است که آب به مس سرچشمه، گل گهر و چادرملو منتقل شود، در مذاکراتی که با نمایندگان هرمزگان داشتیم تصمیم بر این شد که آب شرب مناطق و روستاهای مسیر راه نیز تامین شود.  

وی یادآور شد: قرار بود در طرح مذکور آب امسال به گل گهر، سال آینده به مس سرچشمه و سال بعد از آن به چادرملو ارسال شود ولی مشکلات اعتباری باعث شده تا حدی تعلل شود.

این نماینده مجلس درباره کیفیت آب استان نیز بیان کرد: بیشتر آب استان کرمان از چاه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی تامین می‌شود، از آب شرب برای مس سرچشمه و معادن استفاده می‌شود، بنابراین کیفیت آب افت کرده اما مردم می‌سازند.

کد خبر 426039

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار