همشهری آنلاین: جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین، رد شدن قطعنامه ضد فلسطینی آمریکا در سازمان ملل در محکومیت نیروهای مقاومت را نشانه مشروعیت این نیروها و سیلی محکمی به واشنگتن و تل آویو دانستند.

گروه هاي  فلسطيني

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از رسانه های خبری، حماس و جهاد اسلامی همچنین تلاش کشورها و نهادها و گروه های حامی فلسطین برای مقابله با پیش نویس قطعنامه آمریکایی در مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت گروه های مقاومت را ستودند.

داود شهاب مسئول دفتر رسانه ای جنبش جهاد اسلامی گفت که شکست این طرح آمریکایی در سازمان ملل سیلی محکمی به آمریکا و رژیم صهیونیستی بود که طبق عادت همیشگی شان در تریبون بین المللی عادت به دروغ پراکنی دارند.

وی مواضع کشورها و نهادها و گروه های مخالف این طرح را ستود و همچنین یادآورشد که ننگ بر کسانی که با اسرائیل مماشات کرده و به نفع این قطعنامه رای دادند. این کشورها به خاطر نفاق، ترس و نادیده گرفتن حقیقت احساس شرم خواهند کرد.

جنبش مقاومت اسلامی نیز در این باره افزود که همراه با ملت فلسطین تلاش های جدی کشورها و طرف های ذیربط در رویارویی با پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا به سازمان ملل در محکومیت حماس و گروه های مقاومت را از نزدیک دنبال می کند.

فوزی برهوم سخنگوی رسمی حماس این تلاش ها را ستود و آن را بیانگرحمایت از عدالت و دفاع از حق و رعایت انصاف در قبال ملت فلسطین دانست.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نشست عصر پنج شنبه خود ۸۶ رای موافق، ۵۸ رای مخالف و ۳۳ رای ممتنع به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای محکوم کردن حماس داد.

از آن جا که پیش از این، تصویب شده بود که این قطعنامه باید دو سوم آرای مجمع عمومی یعنی حداقل ۹۹ رای را به دست آورد، تنها شکستی دیگر برای آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپایی هایی که این بار پشت آمریکا قرار گرفته بودند، تحمیل کرد.

نیکی هیلی در معرفی این قطعنامه کاملا یک طرفه گفته بود امروز می تواند برای سازمان ملل یک روز تاریخی باشد اما این رای نشان داد که امروز بیش از هر کسی دیگر، برای نماینده ای که تنها چند روز دیگر در این سمت باقی نیست، یک روز تاریخی و درسی برای همیشه بوده است.

مجمع عمومی سازمان ملل نشان داد که یکجانبه گرایی و حمایت های همه جانبه آمریکا از صهیونیست ها نمی تواند مانع از دیدن جنایات این رژیم باشد.

کد خبر 424735

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha