شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۲۲۰ دلار و ۵۲ سنت رسید.

طلا

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که در آستانه دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا روز جمعه کاهش یافت، اما فلز زرد در مسیر دومین افزایش ماهیانه متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۲۲۰ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۶ درصد افت به ۱۲۲۶ دلار رسید.

قرار است امروز دونالد ترامپ و شی جین پینگ، روسای جمهور آمریکا و چین در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین با یکدیگر دیدار کنند. راس استراچان، تحلیلگر موسسه کپیتال اکونومیکس در این‌ باره گفت: «در آستانه دیدار ترامپ و شی، سرمایه‌گذاران با احتیاط خرید و فروش می‌کنند و اندکی در مورد خریدهای جدید واهمه دارند. نتیجه این نشست کاملا نامشخص است.»

در حالی که بازارها در انتظار نتیجه مذاکرات رهبران دو اقتصاد بزرگ جهان هستند، ارزش دلار شاهد افزایش بود. کریگ ارلام، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: « قیمت طلا تاکنون بسیار با ثبات بوده که این نشان دهنده ثبات نسبی ارزش دلار در آستانه دیدار رهبران آمریکا و چین است. نحوه واکنش بازار طلا به این نشست بستگی به پیامی دارد که روسای جمهور آمریکا و چین منتقل می‌کنند...اگر مذاکرات با پیشرفت مواجه باشد قیمت طلا به بالای ۱۲۴۰ دلار خواهد رسید و ممکن است تا ۱۲۶۰ دلار هم بالا برود... شکست مذاکرات ممکن است موجب افت قیمت طلا به زیر ۱۲۰۰ دلار شود.» قیمت طلا در پایان معاملات ماه نوامبر ۰.۶ درصد رشد داشت و دومین رشد ماهانه متوالی را پشت سر گذاشت.

کد خبر 424110

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی