سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: در حالی که به دنبال تقویت ارزش دلار و سقوط قیمت طلا به پایین‌ترین رقم بیش از یک ماه گذشته سرمایه‌گذاران به فکر خرید طلای ارزان افتاده‌اند، امروز با افزایش مواجه بود.

طلاي جهاني

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۲۰۲ دلار و ۹۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز تا ۱۱۹۹ دلار و ۷۲ سنت رسید که پایین‌ترین رقم از ۱۱ اکتبر تاکنون بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز به ۱۲۰۳ دلار و ۴ سنت رسید.

ارزش سهام در بازارهای آسیا، پس از افت ارزش سهام شرکت‌های فن‌آوری در بورس وال استریت، امروز شاهد کاهش بود. این در حالی است که با توجه به ریسک‌های سیاسی به وجود آمده در اروپا و جنگ تجاری آمریکا و چین، دلار به عنوان یک بهشت امن سرمایه‌گذاری مطرح شده و ارزش آن به بالاترین رقم در طی ۱۶ ماه گذشته رسیده است.

جدیدترین سیاست‌گذار بانک مرکزی آمریکا گفت، با توجه به اینکه اقتصاد آمریکا در وضعیت اشتغال کامل قرار دارد و نرخ تورم این کشور در طی سال آینده اندکی بالاتر از ۲ درصد خواهد بود، فدرال رزرو احتمالا به افزایش تدریجی نرخ بهره ادامه خواهد داد، اما این افزایش نرخ لزوما در ماه آینده رخ نخواهد داد.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفته، هنوز مسائل حل نشده قابل توجهی با اتحادیه اروپا بر سر خروج انگلیس از این اتحادیه باقی مانده است.

لی ککیانگ، نخست وزیر چین که برای شرکت در نشست رهبران آسیا-پاسیفیک به سنگاپور سفر کرده گفت، چین در مواجهه با افزایش حمایتگرایی، بیش از پیش درهای اقتصاد خود را خواهد گشود. دستور کار اصلی این نشست سرعت بخشیدن به کار انعقاد یک پیمان تجاری جدید است.

کد خبر 422496

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha