سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا که نتایج آن ممکن است موجب بروز آشفتگی در بازارهای مالی و افزایش تقاضا برای خرید طلا شود، قیمت فلز زرد امروز با کاهش مواجه بود.

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: قیمت هر اونس طلا امروز با 0.16 درصد کاهش به 1229 دلار و 48 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.12 درصد افت به 1230 دلار و 80 سنت رسید.

در معاملات اولیه امروز، ارزش سهام در بازارهای آسیایی تحت تاثیر عملکرد مثبت بورس وال استریت شاهد افزایش بود، اما در آستانه آغاز انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا که اولین آزمون جدی برای محک محبوبیت سیاست‌های دولت ترامپ به شمار می‌رود، احساس ریسک‌پذیری در بازار کاهش یافته است.

دولت آمریکا روز دوشنبه تحریم‌های جدیدی در حوزه نفت، بانک و حمل و نقل علیه ایران به اجرا گذاشت و تهدید کرد که برای مقابله با سیاست‌های ایران اقدامات بیشتری را انجام خواهد داد.

وزرای دارایی کشورهای حوزه یورو دیروز در ایتالیا خواهان تغییر در بودجه 2019 این کشور شدند، اما رم گفته، تغییری در بودجه سال آینده خود که در تضاد با مقررات اتحادیه اروپا قرار دارد ایجاد نخواهد کرد.

شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین دیروز در مراسم شرع به کار نمایشگاه تجاری این کشور، با هدف نشان دادن حسن نیت خود در میانه جنگ تجاری با آمریکا وعده داد که تعرفه‌ها را پایین بیاورد، دسترسی گسترده‌تری به بازارها فراهم نماید و کالاهای بیشتری وارد نماید.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری در بازار طلا دیروز با 0.23 درصد کاهش به 757.29 تن رسید.

کد خبر 421104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار