همشهری آنلاین: قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۲۳۶ دلار و ۸۵ سنت رسید که نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

طلا

تسنیم به نقل از رویترز نوشت: در حالی که ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا امروز کاهش داشت. قیمت‌پالادیوم هم از ارقام‌ بی‌سابقه ثبت شده در جلسه‌ گذشته فاصله گرفت اما همچنان در نزدیکی قیمت فلز زرد باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۲۳۶ دلارو ۸۵ سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد تا ۱۲۴۱ دلارو ۸۶ سنت بالا رفته بود که بالاترین رقم از  ۲۶ اکتبر تاکنون بود. قیمت طلا ی آمریکا نیز امروز  با ۰.۴ درصد کاهش به ۱۲۴۱ دلار و ۴ سنت رسید.  

قیمت پالادیوم هم که دیروز تا رقم ۱۲۳۹ دلار و ۵۰ سنت بالا رفته بود، امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۳۱ دلار و ۹۹ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز  ۰.۱ درصد افزایش داشت.

ارزش سهام‌ در بورس‌های آسیایی به دلیل افت شاخص‌های بورس وال‌استریت کاهش داشت. افت شدید سوددهی اوراق قرضه بلندمدت خزانه‌داری آمریکا و نگرانی‌ها در مورد کاهش رشد اقتصاد جهانی از دلایل افت شاخص‌ها در بازار بورس آمریکا عنوان شده است.

یکی از بانفوذترین سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا دیروز گفت، انتظار دارد نرخ بهره در سال آینده نیز افزایش یابد، زیرا اقتصاد آمریکا در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.  

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا احتمال‌تمدید آتش بس ۹۰ روزه در جنگ تجاری با چین را رد نکرد، اما در عین حال هشدار داد که در صورت عدم حل اختلافات مجددا تعرفه‌هایی را علیه کالاهای چینی وضع می‌کند.

کد خبر 424562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار