چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از برقراری آسمان صاف در بیشتر مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد و گفت: در سه روز آینده دمای کشور تا حدی افزایش می‌یابد.

hir

به گزارش ایسنا، احد وظیفه گفت‌: بنابر تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، سامانه بارشی در شرق کشور سبب بارش‌های پراکنده و وزش باد در استان‌های خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و برخی مناطق استان یزد می‌شود و به‌تدریج با خروج این سامانه از شرق کشور طی سه روز آینده آسمانی صاف در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی سه روز آینده با افزایش نسبی دما در کشور مواجه خواهیم بود و طی امروز و فردا (۶ و ۷ آذرماه) وزش باد جنوبی در سواحل دریای خزر و اردبیل سبب افزایش ۴ تا ۸ درجه دما می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار کرد: امروز (۶ آذرماه) نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، فردا و پس فردا (۷ و ۸ آذر ماه) برای شهرهای صنعتی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: از اواخر پنجشنبه (۸ آذرماه) بارش‌های پراکنده در غرب سواحل دریای خزر رخ می‌دهد و روز جمعه (۹ آذرماه) با ورود سامانه بارشی به غرب و شمال غرب بارش در این مناطق آغاز می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا (۷ آذر ماه) آسمان تهران صاف همراه با غبار محلی با بیشترین و کمترین دمای ۱۴ و ۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. پنجشنبه (۸ آذر ماه) آسمان تهران صاف با غبار محلی گاهی وزش باد همراه خواهد بود. دما در این روز در گرم‌ترین زمان به ۱۵ درجه سانتی‌گراد و در خنک‌ترین زمان به ۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

کد خبر 423806

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی