همشهری‌آنلاین: مقام‌های عربستانی قصد دارند از آنکارا بخواهند مسئولان ارشد امنیتی ترکیه‌ای را که در قتل خاشقجی دست دارند، تحویل ریاض بدهند.

khashoggi

منابع آگاه به ارم نیوزگفتند: مقام‌های ارشد امنیتی ترکیه‌ای که در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی دست دارند از گروهی که برای قانع کردن او با هدف بازگشت به عربستان وارد کنسولگری شده بودند، حمایت کرده و خدماتی را به آن‌ها ارائه کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این منابع تأکید کردند: قطری‌ها از خدمات ارائه شده از سوی مسئولان امنیتی ترکیه‌ای اطلاع و فعالیت تیم عربستانی که عملیات را انجام داد زیر نظر داشتند.

این منابع اعلام کردند: هدف از بازجویی مد نظر، اطمینان حاصل کردن از ماهیت حمایت و خدمات ارائه شده از سوی مقامات امنیتی ترکیه به تیم عربستانی است. اعتراف تیم عربستانی به قتل، شبهه دست‌داشتن مقام‌های امنیتی ترکیه در این جنایت را چه به دلایل شخصی مثل دستیابی به رشوه و چه اهداف سیاسی به وجود آورد.

اطلاع داشتن قطری‌ها از جزئیات حمایت امنیتی ترکیه از این گروه به دلیل تنش میان ریاض و دوحه شبهه برانگیز است. نقش قطر نشان می‌دهد که خدمات امنیتی ترکیه از حمایت سیاسی برخوردار بوده و چه بسا با حمایت طرف‌های ارشد نظام ترکیهانجام شده‌باشد.

کد خبر 422173
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار