مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۵
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق برای مقابله با آلودگی هوا تهران در فصل سرد گفت: در حال حاضر زمان انتظار برای صف اخذ گواهی معاینه فنی به کمتر از دو ساعت رسیده است.

حسین میلانی در نود و هشتمين جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری در خصوص آلودگی هوای شهر تهران گفت: در حال حاضر ۱۴ روز از نبرد ۱۲۰ روزه با آلودگی هوا را پشت سر گذاشته‌ایم و در این مدت مردم و مسئولین همکاری بسیار مناسبی داشتند، به شکلی که در این روزها به لحاظ آلودگی هوا روز ناسالم نداشتیم و ۵ و ۶ آبان ماه شاهد هوای پاک در شهر تهران بودیم که از اهمیت به سزایی برخوردار است.

به گزارش ایسنا، ميلاني افزود: تاکنون ۷۰ هزار نفر از شهروندان موفق به اخذ معاینه فنی شدند اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که شرایط تهویه طبیعی هوا در روزهای پیش رو به گونه‌ای خواهد بود که ظرفیت تهویه طبیعی به یک سوم کاهش پیدا می‌کند. در حقیقت کمک‌های طبیعی برای کاهش آلودگی هوا ، کاهش می‌یابد.

او تاکید کرد: باید خود را برای روزهای آینده و شرایط جوی که موجب تشدید آلودگی هوا شهر تهران می‌شود تجهیز و آماده کنیم. قطعا برای انجام این مهم نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی هستیم.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که چهار مرکز معاینه فنی در حال حاضر در شهر تهران به صورت سه شیفت کار می‌کنند، افزود: امروز صف انتظار در مراکز معاینه فنی به کمتر از دو ساعت کاهش پیدا کرده و میزان ثبت نام اینترنتی برای اخذ گواهی معاینه فنی به حدود شش هزار نفر رسیده است اما بی تردید اگر در روند اجرا این برنامه‌ها با اهمال مواجه شویم مشکلاتی بسیاری پیش‌‌روی ما خوماهد بود. راهنمایی و رانندگی تاکنون همکاری مناسبی داشته اما همچنان نگرانی در خصوص طول صف اخذ گواهی معاینه فنی و موضوع اعمال جریمه‌ها وجود دارد.

میلانی اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی از هر ده نفر ۹ نفر در معرض آلودگی هوا قرار دارند . به این ترتیب مشکل آلودگی هوا در تمامی کلان شهرهای دنیا وجود دارد.

او تاکید کرد: حدود ۶۰ میلیارد تومان بودجه جاری و ۱۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی برای راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته شده و باید همکاری‌ها در حوزه‌ مقابله با آلودگی هوا افزایش پیداکند. بی تردید باید برای روزهایی که شاخص آلودگی هوا بیش از ۲۰۰ می‌شود و موجب تعطیلی مدارس و ایجاد مشکل و زحمت برای شهروندان می‌شود بیاندیشیم و راهکارهای مناسب را در دستور کار قرار دهیم.

کد خبر 421127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار