همشهری‌آنلاین: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: نباید منابع محدود و فرصت‌های کمیاب در شرایط فعلی حیف و میل شود و با تشریفات، قبیله‌گرایی و سیاسی‌کاری خدمتگزاری به مردم تحت الشعاع قرار گیرد.

به گزارش شهرنوشت، محسن هاشمي در نود و هفتمين جلسه علني شوراي شهر تهران اظهار كرد: تقارن امروز که روز مقابله با استکبار جهانی نامگذاری شده، با آغاز دور جدید تحریم‌های ظالمانه دولت آمریکا علیه ایران، نشان‌دهنده حقیقت مهمی است و این موضوع را به جهانیان نشان می‌دهد که خودکامگی و سلطه‌جویی که خلق و خوی استکباری است حتی در برابر قوی ترین منطقها و اجماع جهانی نیز عقب‌نشینی نمی‌کند.

هاشمي با بيان اين‌كه پیش از توافق برجام، ایالات متحده آمریکا توانسته بود با پرونده‌سازی علیه جمهوری اسلامی، قدرت‌های بین‌المللی نظیر اروپا و شرق آسیا و حتی روسیه و چین را با خود همراه سازد، اضافه كرد: آمريكا توانسته بود اجماع را در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شکل دهد، اما با تدبیر نظام این اجماع و صحنه آرایی شکسته شد و منطق جمهوری اسلامی و تعامل سازنده با نظام بین‌الملل توانست توافقی را شکل دهد که شورای امنیت با اجماع آن را تایید کرد.

ريئس شوراي شهر تهران ادامه داد: اما با تغییر سیاست در آمریکا خوی استکباری ایالات متحده تقویت شد و موجب شد این کشور از توافق بین‌المللی برجام خارج شود، این اتفاق که نشان‌دهنده منطق و پایبندی محکم جمهوری اسلامی به تعهدات خود و بی‌منطقی و بدعهدی دولت ترامپ بود، صف آرایی جدیدی را در نظام بین الملل ایجاد کرد.

هاشمي با بيان اين‌كه امروز در تاریخ نظام بین‌الملل، دو قطبی جدیدی تشکیل شده است، تصريح كرد: دو قطبی منطق در برابر بی‌منطقی، صلح طلبی در برابر جنگ‌طلبی و پایبندی در برابر بی تعهدی. این دوقطبی پس از دو قطبی جنگ سرد، حتی فراتر از دو قطبی مخالفت با جنگ خلیج فارس در سال 1390 است؛ چرا که بسیاری از شرکای آمریکا در آن اقدام خارج از سازمان ملل، امروز در کنار جمهوری اسلامی ایران در برجام مانده‌اند.

او اضافه كرد: اگرچه اقدامات، توطئه‌ها و دشمنی‌های دولت ترامپ، موجب ایجاد فشارهای اقتصادی بر ایران و در تنگنا قرار گرفتن بخش‌های آسیب‌پذیر جامعه ما شده است، اما نمی‌توان ابعاد مهم دیپلماتیک آن را نادیده گرفت. این که در نظام بین‌الملل قدرت‌های جهانی نظیر اروپا، شرق آسیا ، روسیه، چین و کانادا بدون استثنا در برابر آمریکا در پیمان و توافقی قرار گیرند و تنها مثلث شوم واشنگتن، تل آویو و ریاض بر طبل بی‌تعهدی بکوبند.

رئيس شوراي شهر تهران با بيان اين‌كه وضعیت فعلی امروز جهان نشان‌دهنده بلوغ دیپلماسی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در 40 سالگی نظام است، عنوان كرد: بدیهی است این دستاورد بدون هزینه و تحمل سختی‌ها و فشارها به دست نخواهد آمد. امروز باید مردم احساس کنند اگر فشارهای اقتصادی را تحمل می‌کنند مسئولان نیز مانند آنان هستند، هرگونه اختلاف، سواستفاده، سوء مدیریت و ناکارامدی در اداره کشور در شرایط فعلی از پشت خنجر زدن به انقلاب و کشور است.

هاشمي تصريح كرد: نباید منابع محدود و فرصت‌های کمیاب در شرایط فعلی حیف و میل شود و با تشریفات، قبیلهگرایی و سیاسی کاری خدمتگزاری به مردم تحت الشعاع قرار گیرد. اگر مسئولان به درستی به وظایف خود عمل کنند ، قطعا از مردم یک صدای پرقدرت و طنین‌انداز در دفاع از ایران و منافع ملی در جهان شنیده خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بيان اينكه در شرایط فعلی و رویارویی با توطئه های بین المللی، تقویت دولت و حمایت از دستگاه های خط مقدم خدمت رسانی به مردم یک ضرورت است، تصريح كرد: اما انتقاد سازنده وبرطرف کردن اشکالات و برخورد با متخلفین نیز بهترین نوع حمایت و تقویت مسئولان می باشد. در حوزه مدیریت شهری نیز رویکرد شورای پنجم، کاهش هزینه های غیرضروری ، مقابله با رانت خواری و افزایش خدمت رسانی است و از کارشناسان و اصحاب رسانه می‌خواهم که با انتقادهاي سازنده خود ما را در این مسیر یاری دهند.

او عنوان كرد: قطعا دوره پیش رو، مقطعی حساس در تاریخ انقلاب است و و ظیفه همه ما، در هر جایگاه و مقامی این است که نهایت تلاش خود را برای خدمتگزاری و تامین رضایت مردم و خداوند به کار بریم.

کد خبر 420945

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha