همشهری‌انلاین: مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها ضمن اشاره به موافقت شورای اقتصاد با کلیات قرارداد تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو برای تهران، از آماده شدن اسناد مناقصه ۷۷۴ واگن برای شهرهای شیراز،اصفهان، اهواز، تبریز، کرمانشاه و قم و۵۹۶ واگن برای تهران و کرج خبر داد.

چندی پیش مناقصه ساخت ۶۳۰ دستگاه واگن برای مترو تهران برگزار شد که طی این مناقصه شرکت CRC چین و واگن‌سازی تهران برای تهیه واگن‌های مورد نیاز انتخاب شدند و چون می‌بایست این قرارداد از محل فایناس تأمین شود، شرکت نورینکو چین نیز مسئولیت تأمین فایناس این قرارداد را برعهده گرفت و بر همین اساس طی جلساتی با شرکت CRC چین و شریک ایرانی آن، واگن‌سازی تهران، مفاد قرارداد فی‌ما بین این شرکت‌ها مشخص شد.

به گزارش ایسنا، در این راستا حسین رجب صلاحی-مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  گفت: این قرار داد و مفاد آن چندی پیش در جلسه شورای اقتصاد مطرح شد و شورای اقتصاد نیز با کلیات این قرارداد و بازپرداخت فایناس موافقت‌ کرد و بایستی بعد از این موافقت وارد مرحله بعدی و نهایی کردن فایناس باشیم.

مدیرکل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری سازمان شهرداری‌ها در بخش دیگری از صحبت‌هایش به برگزاری مناقصه واگن‌های دیگر اشاره کرد و افزود: اسناد مناقصه بعدی یعنی ۷۷۴ واگن برای شهرهای شیراز، اصفهان، اهواز، تبریز، کرمانشاه و قم و۵۹۶ واگن برای تهران و کرج آماده و درخواست برگزاری مناقصه آن نیز داده شده است.

او در پایان با اشاره به جلسه‌ای با حضور وزیر نفت و مدیران کلانشهرها که درباره صرفه جویی سوخت برگزار شد، گفت: مقرر شد به ازاهر مسافری که شهرداری‌ها جابه جا می‌کنند، ۹.۸ سنت به هر شهری داده شود.

کد خبر 420571

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha