همشهری آنلاین: پس از آن که یکی از مقامات اتحادیه اروپا از استقبال این اتحادیه برای داشتن روابط زدیک با انگلیس در دوران پس از بریگزیت خبر داد، پوند صعود چشمگیری داشت.

Money

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، میشل بارنیر - مسئول مذاکرات تجاری اتحادیه اروپا با انگلیس - گفته است این اتحادیه آماده ارائه پیشنهاد همکاری ویژه با انگلیس در چارچوب بازار واحد اروپایی است.

به دنبال انتشار این خبر، پوند پس از مدت‌ها به سطح بالای ۱.۳ دلار رسید و به ازای ۱.۳۰۳۹ دلار مبادله شد. این بزرگترین جهش روزانه پوند از بیست و چهارم ژانویه تاکنون محسوب می‌شود.

شاخص دلار که ارزش آن در برابر سبدی از ارزهای مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ثبت سطح ۹۴.۴۳۴ واحدی، ضعیف‌ترین سطح چهار هفته اخیر خود را به ثبت رساند. از سوی دیگر یورو بدون تغییر نسبت به روز گذشته برابر با ۱.۱۷۰۶ دلار مبادله شد. در برابر ین نیز دلار بدون تغییر به ازای ۱۱۱.۷۱ ین مبادله شد.

تارو ساساکی- مدیر مرکز تحقیقات شعبه توکیو بانک جی پی مورگان - در همین رابطه گفت: دلار در دو هفته اخیر از نفس افتاده است. در شرایطی که توجه معامله‌گران به سمت مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی معطوف است نتوانسته در برابر ارزهای کشورهای نوظهور پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

با این حال هنوز کاهش شدید ارزش لیره موجب نگرانی سرمایه‌گذاران شده است به ویژه حالا که این بحران به آرژانتین، روسیه و هند نیز رسیده است.

رییس جمهور آرژانتین از صندوق بین‌المللی پول خواسته است فرآیند اعطای وام ۵۰ میلیارد دلاری به این کشور را تسریع کند و مقامات صندوق گفته‌اند با درخواست این کشور موافقت کرده و در حال مطالعه راه‌های موثر در جلوگیری از کاهش بیشتر ارزش پزو هستند.

کد خبر 414959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =