همشهری‌آنلاین: رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از بررسی رفتن یا ماندن شهردار تهران بر اساس قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان پس از ابلاغ نهایی قانون خبر داد.

haghshenas

محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تصویب اصلاحات قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان از سوی مجلس در روز گذشته و عدم هم‌ترازی شهرداران با معاونین رئیس‌جمهور درباره وضعیت شهردار تهران با این شرایط گفت: باید منتظر تأیید شورای نگهبان و ابلاغ نهایی قانون باشیم.

محمدجواد حق‌شناس گفت: بعد از ابلاغ قانون این سوال پیش می‌آید که آیا وضعیت آقای افشانی منطبق با قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود یا نه؟ براساس اطلاعی که دارم افشانی بازخرید شده و در این‌خصوص که آیا بازخریدی هم مشمول قانون می‌شود یا نه؟ باید صبر کنیم تا پس از ابلاغ قانون در خصوص این موضوع استفساریه از مجلس بگیریم.

عضو شورای شهر تهران با بیان این‌که باید با وزارت کشور به عنوان وزارتخانه‌ای که مسئولیت امور شهرداری‌های کشور را بر عهده دارد و همچنین معاونت نیروی انسانی ریاست‌جمهوری در مورد این موضوع بحث و بررسی‌های دقیقی شود، گفت: اجازه دهید قانون ابلاغ شود و بعد از آن در مورد این‌که آیا قانون منطبق بر وضعیت شهردار تهران است یا نه؟ بحث و تبادل نظر انجام شود.

 

کد خبر 414894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار