مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: سینمای اسلواکی فیلم «مترجم» به کارگردانی «مارتین سولیک» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ معرفی کرد.

سینما

به گزارش ایسنا به نقل از ددلاین، این کمدی تراژدی جنگی که با نقش آفرینی «پیتر سیمونیشک» بازیگر فیلم معروف «تونی اردمن» و «یرژی منتسل» همراه است روایتگر زندگی مترجمی ۸۰ ساله است که با کتابی نوشته یک افسر سابق ارتش نازی برمی‌خورد که درباره تجارب جنگی او در اسلواکی است و متوجه می‌شود یکی از فصل‌های کتاب در واقع توصیف چگونگی اعدام والدین خودش است و بنابراین برای انتقام از نویسنده کتاب عازم وین می‌شود. 

«مارتین سولیک» پیش از این کارگردانی شش فیلم از نمایندگان سینمای اسلواکی در جوایز اسکار را بر عهده داشته است و فیلم جدیدش«مترجم» نیز اولین نمایش جهانی خود را در بخش نمایش‌های ویژه جشنواره فیلم برلین تجربه کرده است. 

تاکنون «قوی بلورین» به کارگردانی «داریا ژوک» به نمایندگی از بلاروس، «مهم نیست اگر به عنوان بربرها در تاریخ شناخته شویم» ساخته «رادو ژوده» از رومانی و «الدورادو» از «مارکوس ایمهوف» از کشور سوئیس برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار به آکادمی معرفی شده‌اند. 

آخرین مهلت ارسال و معرفی فیلم‌ها از سوی کشورها مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ روز اول اکتبر ۲۰۱۹( 9 مهرماه) اعلام شده است.

همچنین بر اساس قوانین آکادمی اسکار تمامی فیلم‌های واجد شرایط بری رقابت در این شاخه باید بین تاریخ ۹ اکتبر ۲۰۱۷ (۹ مهر ۱۳۹۶) تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ (۸ مهر ۹۷) حداقل به مدت ۷ روز در سینماهای کشور مبدا اکران شده باشند. 

مراسم اعطای جوایز نودویکمین دوره جویز سینمایی اسکار روز ۲۴ فوریه (۵ اسفند) در لس آنجلس برگزار می‌شود.

کد خبر 413558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار