مجموع نظرات: ۰
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: آتش‌سوزی شرق آتن در یونان با دست‌کم ۸۱ کشته این حادثه را به یکی از مرگبارترین حریق‌های قرن تبدیل کرد.

یونان

سخنگوی آتش‌نشانان یونان با اعلام این خبر گفت آتش‌سوزی روز دوشنبه در حاشیه شرقی آتن، پس از آتش‌سوزی استرالیا در سال ۲۰۰۹، بیشترین شمار قربانیان را داشته است.

این در حالیست که مقامات یونان به تازگی کار دشوار و دردناک شناسایی اجساد سوخته در آتش را آغاز کرده‌اند. در میان جان‌باختگان تاکنون اجساد چهار گردشگر از کشورهای ایرلند، لهستان و بلژیک کشف شده است.

حال یازده نفر که دچار سوختگی شدید شده‌اند همچنان وخیم است و بسیاری از کسانی‌ که از این آتش‌سوزی جان به در برده‌اند هنوز در تشویش و اضطراب روانی به سر می‌برند.

آتش روز دوشنبه صدها ساکن یک مجموعه مسکونی در شرق آتن را به محاصره درآورد. شماری از افراد برای نجات جان خود به دریا پریدند حال آنکه تعدادی دیگر در ماشین‌ها یا لب صخره‌های بلند گرفتار شدند و در اثر خفگی ناشی از دود جان باختند.

در حالیکه بسیاری از بستگان افراد ناپدید شده در حال جستجوی آنان هستند مقامات یونان اعلام کردند که شمار جان‌باختگان احتمالا تا یکصد تن افزایش خواهد یافت. این درحالیست که انتقادها به نحوه مدیریت بحران در این حادثه اوج گرفته است.

بیش از ۲۸۰ آتش‌نشان هنوز در محل حادثه، واقع در شمال شرقی آتن حضور دارند و پاشیدن آب از بالا روی مناطقی که آتش گرفته از شدت شعله‌ها کاسته است.

گارد ساحلی یونان نیز همچنان به جستجو در خط ساحلی این منطقه ادامه می‌دهد تا قربانیان یا نجات‌یافتگان احتمالی را بیابد.

سیل کمک‌های مردمی از خوراک و پوشاک و دیگر مایحتاج اولیه روانه این منطقه شده و کارکنان صلیب سرخ سخت در تلاشند تا به کسانی که در اثر آتش‌سوزی بی‌خانمان شده‌اند کمک کنند.

دولت یونان که پیش از این سه روز عزای عمومی اعلام کرده بود روز گذشته گفت به کسانی که یکی از نزدیکان‌شان را از دست داده باشند ۱۰ هزار یورو و به کسانی که خانه‌‌شان سوخته است ۵ هزار یورو غرامت پرداخت می‌شود. همچنین زیان‌دیدگان مشمول معافیت‌ مالیاتی می‌شوند و از فرزندان قربانیان نیز مراقبت خواهد شد.

کد خبر 411842

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار