همشهری آنلاین: در صورت ادامه گرمای کم سابقه و نباریدن باران به اندازه کافی، مقررات ممنوعیت آبیاری با شیلنگ آب در بخش‌هایی از شمال غرب انگلستان به اجرا گذاشته خواهد شد.

گرمای هوا و کاهش میزان باران در انگلیس |استفاده از شیلنگ آب ممنوع می‌شود

به گزارش بي بي سي، ممنوعیت استفاده از شیلنگ یعنی افراد نباید باغچه‌های شخصی را با شیلنگ آبیاری کنند و یا شستن ماشین و حیاط خانه با آب ممنوع است. جریمه اعلام شده برای نقض مقررات ممنوعیت استفاده از شیلنگ هزار پوند تعیین شده است.

"یونایتد یوتیلیتی"، یکی از شرکت‌های اصلی تامین آب در بریتانیا اعلام کرد که این محدودیت موقتی شامل حدود هفت میلیون مشترک آب در شمال غرب انگلستان خواهد شد و از ماه آینده (پنجم اوت) به عنوان "ضمانتی برای تامین نیازهای ضروری" اجرا می‌شود.

گرمای هوا و کاهش میزان بارش باران باعث شده سطح ذخایر آب پایین بیاید و پیش‌بینی شده که موج گرما همچنان تا پایان ماه جاری میلادی در بریتانیا ادامه خواهد داشت.

سایر شرکت‌های آب در انگلستان اعلام کردند که ذخایر آب کافی است و چنین برنامه ای را در نظر ندارند.

ماه ژوئن مقررات ممنوعیت استفاده از شیلنگ در بخش‌هایی از ایرلند شمالی اجرا شده بود.

مارتین پادلی از مسئولان شرکت یونایتد یوتیلیتی، به بی‌بی‌سی گفت که موج گرمای اخیر از نظر تعداد روز از سال ۱۹۷۶ بی‌سابقه بوده و با وجود بارش‌های اخیر اما همچنان سطح مخازن آب پایین است و با توجه به پیش‌بینی ادامه گرمای هوا، لازم است که با ایجاد محدودیت موقتی برای مصرف کنندگان آب، تامین آب برای مصارف ضروری را تضمین کنیم."

این شرکت آب اعلام کرده است که در کنار استفاده حداکثری از منابع آب زیرزمینی، کارزارهایی را برای تشویق به مصرف صحیح و عاقلانه آب را برای مصرف کنندگان به راه انداخته است.

تصمیم این شرکت آب مساله هدر رفتن آب از طریق نشت لوله‌های آب را به میان کشیده است. یک کاربر توییتر در این‌باره نوشته است که از این طریق بین ۵ تا ده درصد مصرف آب کم خواهد شد اما از طریق تعمیر شبکه آبرسانی و جلوگیری از نشت آب، ۲۰ درصد صرفه‌جویی می‌شود.

براساس آمار رسمی شرکتهای آب انگلستان به طور متوسط بین ۲۰ تا ۲۲ درصد از آب را به دلیل نشت آب در شبکه آبرسانی هدر می‌دهند.

پروفسور دیوید هال، استاد دانشگاه گرینویچ و کارشناس صنعت آب می‌گوید که شرکت های آب خصوصی انگیزهای برای تعمیر شبکه آبرسانی ندارند چون هزینه این کار از سود آنها کم می‌کند و این کار برایشان مقرون به صرفه نخواهد بود.

شرکت‌های آب در انگلستان از مصرف کنندگان خواستند که در مصرف آب صرفه جویی کنند

آبیاری باغچه‌ها به وسیله آبپاش و شستن خودرو با سطل آب و دستمال مجاز خواهد بود.

بر اساس گزارش شرکت یونایتد یوتیلیتی، یک ساعت استفاده از شیلنگ حدود ۵۴۰ لیتر آب مصرف می‌شود که به اندازه مصرف متوسط یک روز یک خانواده چهار نفره است.

کد خبر 411110

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار