همشهری آنلاین: نماز جمعه ۸ تیر در تهران به امامت حجت‌الاسلام صدیقی اقامه شد.

صدیقی حجت‌الاسلام

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران گفت: گاهی اشخاصی، گروه‌هایی مشکلات اقتصادی برای شما درست می‌کنند گرانی بر شما تحمیل می‌کنند وضع بازار شما را به هم می‌ریزند.

صدیقی افزود: مرزبانان شما را به شهادت می ‌سانند نیروهای حامی مظلوم را در سوریه به شهادت می‌رسانند مشکلات بدنی پیدا می‌کنید مریض می شوید در تصادفات مصدوم می‌شوید این یک بخش امتحان الهی است خدا در وضعیت اقتصاد کلاس برای شما قرار داده است دارد امتحان می‌کند حواسمان باشد.

وی درباره امتحانات الهی به امتحان سیاسی اشاره کرد و گفت: دنیا شما را مورد هجمه همه جانبه قرار می‌دهد صهیونیست‌ها مرتب بمباران تبلیغاتی می‌کنند بمباران نظامی می‌کنند شما از اینها اذیت می‌شنوید مرتب نیش‌تون می‌زنند مرتب دردمندتان می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بی‌دین‌ها، مشرکین، بی‌خدایان موج‌های سهمگین ایجاد می‌کنند تا شما را نابود کنند ناامید کنند شما را متزلزل کنند اما چاره و نسخه‌ای که درمان دردها شماست اگر اهل صبر باشید یعنی انفعال پیدا نکنید به خریدن روی نیاورید احتکار نکنید خودتان را بدبخت نکنید با دست خودتان دشمن را بر خودتان مسلط نکنید دشمن همین را می‌خواهید صبر داشته باشید.

وی اضافه کرد: اکنون که دشمن می‌خواهد شما را حریص کند شما هر چه دارید در شرایط عادی هم بنا نبود برای بازار عرضه کنید، بیایید برای خدا عرضه کنید شهدا خونشان را دادند شما مال خودتان را بدهید چرا در این شرایط به دشمن کمک کنید چرا شهدای خودتان را ناراضی کنید.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مملکت شما مملکت شهدا است کشور ایثار و مال و جان است مقاومت کنید هیجانی نشوید مرعوب نشوید اینقدر به دنیا نچسبید این قدر خدا را فراموش نکنید گره‌ها به دست خدا باز می‌شود چرا به همدیگر بی‌رحمی می‌کنید.
صدیقی ادامه داد: کنار صبر، تقوا است. ملاحظه خدا، محور قرار دادن رضای خدا، ببینید چه کنید خدا راضی می‌شود این قدر با خدا نامهربانی نکنیم خدا با ما مهربانی می‌کند.

وی گفت: حادثه هفتم تیر ابعاد تاریخی دارد دانشگاه است درس‌های همیشگی دارد و متناسب با هر فضایی مثل حادثه کربلا می‌توانند درس بگیرند از یک طرف ما دشمن داریم و بدانید که دشمن ما بی‌رحم است او بنا دارد تمام سنگرهای عزت شما ، مقاومت شما و زندگی شما را ویران کند.
امام جمعه تهران افزود: عزیزانی که دشمنان ترور کردند جز خدمت جز نثار جان و مال شب و روز نمی‌شناختند به جرم خدمت شان اینها را شهید کردند دشمنانی داریم که خدمت گزاران ما را تحمل نمی‌کنند.

صدیقی اظهار داشت: نفوذ همیشه خطر بوده است آیت الله بهشتی به دست چه کسی شهید شد آیا رژیم صهیونیستی کسی را فرستاد یا نفوذی‌ها شهید کردند؟

وی خاطر نشان کرد: آن روز نفوذی مزدوری بود دشمن بود تظاهر دوستی کرده بود تا زمینه پیدا کند یک چنین ضربه سنگینی را که از دیدگاه دشمن دستگاه مدیریت کشور را به کلی باید فلج می‌کرد آیا امروز هم نفوذی هم داریم بله داریم.

امام جمعه موقت تهران با بیان این که تحریم فشار ظالمانه است، تاکید کرد: جنگ روانی در سه جبهه مطرح است یکی تهمت است شایعه پراکنی است ایجاد بی‌اعتمادی در میان مردم است در این جنگ یک بخش شبکه‌های مجازی هستند ماهواره‌های سهمگین دشمنان بین‌المللی ما هستند کارهای هنری تبلیغاتی می‌کنند یک عده هم در داخل کشور نفوذی هستند که مرتب می‌خواهند افراد قابل اعتماد شما را از چشم بیندازند.

صدیقی از نفوذ ادراکی سخن گفت و افزود: شرایطی به وجود می‌آورند که از تریبون‌های خودتان مطلب را دیر باور می‌کنید اگر شبکه بیگانه نکته‌ای را گفت در جان شما می‌نشیند این خطرناک است.

وی از نفوذ معرفتی و نفوذ شناختی یاد کرد و گفت: این نفوذها خطرناک‌ترین تاکتیک دشمن برای بر هم زدن ماست یعنی کاری می‌کنند که شما منکر را معروف و معروف را منکر تلقی کنید.

صدیقی افزود: مساله موشک وسیله دفاعی ماست یک روزی بود که تهران در تیررس موشک‌های بعثی‌ها و اجانب غربی و شرقی بود شوش، دانیال، دزفول موشک می‌زدند کسی امنیت نداشت امروز هزاران موشک در زیرزمین‌ها داریم امروز با موشک ما می‌بینید که اسراییل پیام می‌دهد که شما نزنید ما هم نمی‌زنیم.

وی افزود: اقتدار علمی ما، اقتدار هسته‌ای ما جزو مولفه‌های قدرت ماست دنیا ما را به حساب نمی‌آورد حاضر به مذاکره با ما نبود ولی تا دیدند جوان‌های ما این غنی سازی 20 درصدی را تامین کردند راکتور تهران را تامین کردند به تکاپو افتادند و توافق غیر متوازن عاقبت به شر بر ما تحمیل کردند.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: آنچه که موجب استقلال ماست استغناء ماست تا ما احتیاج داریم نمی‌توانیم مستقل باشیم نمی‌توانیم هویت دینی خودمان را حفظ کنیم و تا در علم پیشرفت نکنیم نمی توانیم مستغنی باشیم.

صدیقی خاطر نشان کرد: ما باید قله‌های علم را فتح کنیم یک چنین موقعیتی که سر سفره دانش و زیر پرچم پیشرفت‌های جهشی جوانان‌های ما پیش آمده یک عده این را تهدید تلقی کردند.

وی به حضور ایران در منطقه و دفاع از مظلومان اشاره کرد و گفت: اولا لازمه وجدان بشری است و دوم لازمه متدین بودن است تبعیت از قرآن کریم است. مساله داعش سوریه و عراق نبود آتشی بود که برای ما روشن کرده بودند.

امام جمعه موقت تهران به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت: تاکنون فتنه 88 آهنگ خاص خودش را داشت مردم هم بعد از مدتی تجربه قضیه را به دست آوردند ارکان انقلاب و توده مردم در صحنه برابر قانون و انقلاب نبودند عده‌ای خاص بودند از خارج الهام می‌گرفتند یک کار هدایت شده و حساب شده‌ای بود اما در جریان آشفتگی بازار، بازاری‌ها خودشان بانی انقلاب هستند.

صدیقی افزود: مشکلات اقتصادی جدی برای ما پیش آمده است که این معلول تحریم نیست معلول بی‌توجهی و بی‌اعتنایی به ندای رهبر معظم انقلاب است که بیش از 10 سال است که هر سال مساله اقتصاد در اولویت مسوولان مطرح می‌کند اما مسئولان ما بی‌توجهی کردند و در این مدت در انتظار برجام نشستند انگیزه نداشتند جهادی عمل نکردند تا این که کار به اینجا رسید مردم به حق در فشار هستند.

وی اظهار داشت: مردمی در شرایطی قرار گرفتند نمی‌دانند چه کنند استخوان لای گلوست نه می‌توانند بالا بیاورند و نه می‌توانند قورت بدهند این فشار را مسئولان بدانند لمس کنند لبخند نزنند با مردم همدردی کنند درد مردم را بفهمند با مردم در رفع مشکلات هماهنگ باشند.

امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: فشار یک واقعیت است مردم با بصیرت می‌دانند فشار از کجاست و سوء مدیریت از کجاست باید این مشکل حل بشود و راه حل هم دارد اگر مسئولی کارایی ندارد زود کابینه خود را ترمیم کنید.

صدیقی تاکید کرد: کارگاه‌های تولیدی تعطیل می‌شود بازار به هم می‌ریزد از یک طرف هم انباشت نقدینگی بی‌سابقه است در هیچ دولتی این قدر نقدینگی متراکم نبوده است آقایان چشم روی چشم گذاشتند. کاری کردند؟

وی تصریح کرد: مساله ارز به دست کی بالا و پایین می‌شود اینها را مردم می‌دانند باید به دردها برسند اگر نرسند فردا دیر است.

کد خبر 409266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار