همشهری آنلانی: سازمان هواشناسی با اعلام فعالیت سامانه بارشی در برخی نقاط کشور طی دو روز آینده (۱۵ و ۱۶ خرداد) از وزش باد شدید در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و مناطق غربی کشور از امروز تا روز چهارشنبه (۱۶ خرداد) خبر داد.

وزش باد

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی سامانه بارشی طی دو روز آینده (۱۵ و ۱۶ خرداد) همچنان فعال است و در این مدت در شمال غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس، مناطقی از غرب و مرکز کشور، دامنه‌های البرز، بخش‌هایی از شمال شرق و به طور ضعیف‌تر در شرق کشور رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: در روز چهارشنبه (۱۶ خرداد) در نوار شمالی کشور افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه گفت: امروز و فردا به‌ویژه در ساعات بعدازظهر در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق همراه با خیزش گردوخاک خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه این شرایط در روز چهارشنبه (۱۶ خرداد) با شدت بیشتر در مناطق مذکور حاکم خواهد بود، اظهار کرد: فردا در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از شمال غرب و غرب کشور و در روز چهارشنبه (۱۶ خردادماه) در مناطق غربی کشور وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط شهر تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد، در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید خواهد بود. بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز ۳۳ و ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت در روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

کد خبر 407240

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha