همشهری آنلاین: تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تاسیس، تجهیز و راه اندازی درمانگاه‌های تخصصی دیابت، بین معاونت‌های آموزشی، درمان و بهداشت وزارت بهداشت منعقد شد.

دیابت

به گزارش وبدا، براساس این تفاهم‌نامه که در راستای برنامه ریزی‌های کلان جهت ارتقای سلامت جامعه و با توجه به اسناد بالادستی نظیر «سند ملی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر مرتبط» و «چارچوب ملی ارایه خدمت در بیماری دیابت» به امضا رسید، دانشگاه‌های علوم پزشکی مکلف شدند که با ایجاد بستر لازم، زمینه دستیابی به اهداف مذکور در حوزه دیابت را فراهم کنند.

بر اساس این تفاهم‌نامه، راه اندازی درمانگاه های تخصصی دیابت زیرمجموعه کلینیک ویژه مستقر در بیمارستان‌های آموزشی یا درمانگاه‌های تخصصی دیابت به شکل مستقل، راه اندازی سامانه ثبت اطلاعات، بکارگیری پزشک عمومی دوره دیده دیابت یا متخصص داخلی، مشاوره با پزشک فوق تخصص غدد در صورت نیاز جهت طرح درمان یا تغییر آن، تجهیز و استقرار کلینیک زخم پای دیابتی، تجهیز و استقرار واحد آموزش و تغذیه، آزمایشگاه و اتاق احیا و ارجاع به واحدهای تخصصی در دستور کار قرار دارد.

همچنین مقرر شده است پس از اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، نتیجه اقدامات انجام شده در این زمینه به وزارت بهداشت و کمیته تعیین شده جهت پشتیبانی و نظارت بر اجرای این تفاهم‌نامه اعلام شود.

کد خبر 406081

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha